Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Czy zaciągając kredyt warto korzystać z pomocy pośrednika kredytowego?


Czy każdy nas musi orientować się w najnowszej ofercie kredytowej polskich banków? Oczywiście że nie. Jeżeli ktoś nie zajmuje się tym na co dzień, na pewno nie wie, jaki bank ma aktualnie najlepszą ofertę na rynku. Co więcej, produkty bankowe są obecnie tak rozbudowane i skorelowane z innymi, że czasem nawet w tym samym banku dwie różne osoby mogą otrzymać zupełnie inne oferty. Zwłaszcza jeśli chodzi o kredyty. Poszczególna oferta uzależniona jest min od dochodów wnioskodawcy, jego historii kredytowej, wykonywanego zawodu czy nawet stanu cywilnego. Na pewno nie jest łatwo więc „ogarnąć” jaki bank będzie miał dla nas najlepszą ofertę.
Ubiegając się o kredyt, chcemy by był on jak najtańszy i by procedura związana z jego uzyskaniem nie była zbyt skomplikowana. Ale jak wspominaliśmy na początku, trudno zorientować się która oferta będzie dla nas najlepsza. Więc mamy zaryzykować i złożyć wniosek w jakimś banku na chybił trafił? A może powinniśmy chodzić od banku do banku i porównywać każdą ofertę. Na pewno w pierwszym przypadku możemy sporo przepłacać, a w drugim, trochę nam zejdzie, zanim poznamy wszystkie oferty. A może jest inne rozwiązanie? Możemy przecież skorzystać o pomocy pośrednika kredytowego.

Kim jest pośrednik kredytowy

Pośrednik kredytowy, to osoba, zajmująca się oferowanie kredytów dla wszystkich, którzy się do nich zgłoszą. Pośrednicy kredytowi, doskonale orientują się w tym, co oferują banki, wiedzą w których są ciekawe promocje, wiedzą gdzie poszczególnemu klientowi będzie najłatwiej dostać kredyt. Dobry pośrednik, znając wszystkie szczegóły związane z naszych zatrudnieniem, dochodami itp., może dokładnie określić w którym banku powinniśmy złożyć wniosek by nie przepłacać i by mieć do dyspozycji pieniądze jak najszybciej.

Dlaczego warto skorzystać z usług pośrednika kredytowego

Współpraca z pośrednikiem kredytowym ma dla nas kilka zalet. Jak już pisaliśmy, może on nam „wyszukać” najlepszą dla nas ofertę. Ale co więcej, może na pomóc nam w uzyskaniu takiego kredytu. Może przygotować niezbędne dokumenty, negocjować z bankiem itp. Dzięki temu przejmie on od nas kilka obowiązków, które trzeba spełnić by uzyskać pieniądze.

Czy pośrednicy kredytowi zawsze są uczciwi

Korzystając z usług pośrednika kredytowego, nie możemy od początku podchodzić do niego bezkrytycznie. Przede wszystkim musimy pamiętać, że pośrednik finansowy oferuje nam swoje usług bez żadnych kosztów. Swoje wynagrodzenie otrzymują oni od banków, więc nie możemy się godzić, by wpłacać pośrednikowi jakieś prowizje itp. Często pośrednicy „oferują” nam tylko te banki, w których mają najwyższe prowizje. Musimy zwrócić na to uwagę. Nie podpisujmy też dla pośrednika kredytowego jakichkolwiek dokumentów, które nie są związane z kredytem.


Czy warto skorzystać z oferty pośrednika kredytowego? Na pewno jest to dobre rozwiązanie. Pozwala zaoszczędzić sporo czasu, a ponadto możemy dzięki niemu dostać kredyt szybko o bez większych komplikacji.0 Komentarze