Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Czy zakupy na raty budują naszą historię kredytową


Często wchodząc do salonów meblowych czy też sklepów w których możemy kupić sprzęt AGD RTV widzimy ofertę sprzedaży w systemie ratalnym. Co więcej, często są to raty za 0%, a więc nie musimy oddawać więcej, niż kosztuje wybrany przez nas produkt. Na pewno jest to bardzo korzystna oferta, zwłaszcza dla tych, którzy nie potrafią odłożyć odpowiedniej ilości pieniędzy, by kupić wygodną sofę czy też nową lodówkę. Spłacając raty co miesiąc, są oni jednak w stanie wygospodarować ze swojego domowego budżetu.
Niewiele jednak osób zdaje sobie sprawę z tego, iż takie zakupy na raty, mają jeszcze jedną rolę. Otóż budują one naszą historię kredytową. Banki które pożyczają nam pieniądze na zakupy ratalne, przesyłają informację o tym do Biura Informacji Kredytowej, czyli do instytucji, w której gromadzone są wszelkie dane o naszych kredytach, pożyczkach czy poręczeniach. Dlatego gdy zdecydujemy się na jakiś zakup w systemie ratalnym pamiętajmy, by spłacać naszą pożyczkę w terminie. Dzięki temu, będziemy zdobywać punkty do naszego scoringu, na który z uwagą patrzą banki, gdy złożymy w nich wniosek o kredyt gotówkowy, kartę kredytową czy kredyt hipoteczny. Analogicznie, jeżeli nasze pożyczki ratalne będziemy spłacać z opóźnieniem lub nie będziemy spłacać ich wcale, to nasza wiarygodność kredytowa znacznie spadnie i o pożyczce w banku będziemy mogli zapomnieć.

O tym że historia kredytowa jest dla banków bardzo ważna, przekonał się prawie każdy, kto składał w tych instytucjach wniosek o kredyt lub pożyczkę. Jeżeli jej nie mamy, to bardzo ciężko jest pożyczyć jakąś większą kwotę. Dlatego warto kupować na raty, by pozytywną historię kredytową tworzyć i by nie mieć problemów z pożyczaniem pieniędzy.0 Komentarze