Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Czym jest odpowiedzialne pożyczanie

odpowiedzialne pożyczanie

Na pewno wiele osób słyszało określenie „odpowiedzialne pożyczenie”. Mówimy tak o tych firmach, które udzielają pożyczek chwilówek w sposób odpowiedzialny i nie przyznają wniosków każdemu, kto się o nie ubiega.
Firmy pożyczkowe, które stosują zasady odpowiedzialnego pożyczania, przede wszystkim sprawdzają swoich klientów pod względem zdolności kredytowej. Wszystko to po to, aby nie tylko mieć pewność, że pożyczone pieniądze wrócą do pożyczkodawcy, ale także aby osoba która składa wniosek, nie miała kłopotów ze spłatą pieniędzy i nie popadła w tarapaty finansowe. W związku z tym sprawdzają one bazy dłużników, czy wnioskodawca nie ma już zaległego długu. Co więcej, coraz więcej firm pożyczkowych sprawdza rejestry Biura Informacji Kredytowej, dzięki czemu mogą one sprawdzić ewentualnych klientów pod względem aktualnego zadłużenia, a także pod względem historii spłat kredytów.

Każdy odpowiedzialny pożyczkodawca musi pamiętać by klient ubiegający się o pożyczkę uzyskał wyczerpującą informacje na temat warunków jej udzielenia. Chodzi tu przede wszystkim podanie wszystkich kosztów z nią związanych, o terminach spłat, o możliwości kontaktu z pożyczkodawcą czy o możliwości przedłużenia spłaty i kosztów z tym związanych. Nie powinno być w umowie pożyczki zapisów „drobnym druczkiem”, a klient musi uzyskać odpowiedzi na wszelkie nurtujące go pytania. Dlatego też bardzo ważne jest by umowa była napisana czytelnym językiem, dzięki czemu wnioskodawcy mogą ją bez problemy zrozumieć.

Bardzo ważną rolą w odpowiedzialnym udzielaniu pożyczek odgrywa reklama. Przede wszystkim nie może ona wprowadzać nikogo w błąd. Jej przekaz musi być jednoznaczny i powinien zawierać wszystkie elementy, które wymaga prawo. Nie może więc w niej zabraknąć informacji o całkowitym koszcie pożyczki, o rzeczywistej rocznej stopie procentowej (RRSO) itp.

Każdy pożyczkodawca musi także poinformować swoich klientów o możliwości odstąpienia od umowy (o ile jest o możliwe). Musi też udostępnić im wszelkie dokumenty i regulaminy, zanim umowa zostanie podpisana, a pieniądze wypłacone.

Z pewnością odpowiedzialnych pożyczkodawców w naszym kraju przybywa. Dla nas klientów jest to zdecydowanie dobra wiadomość, gdyż dzięki temu, część z nas ma szansę na zachowanie płynności finansowej i spokojnym życiu. I trzeba mieć nadzieję, że w najbliższej przyszłości wszystkie firmy udzielające chwilówek będą zasady odpowiedzialnego pożyczania stosowały.0 Komentarze