Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Czym jest sprzedaż ratalna

zakupy na raty sprzedaż ratalna

Z całą pewnością każdy z nas widział w sklepach z meblami lub artykułami AGD/RTV ogłoszenia, z których wynikało że zapłatę za wybrane przez nas produktów możemy rozłożyć na raty. Jest to dla nas doskonała informacja, gdyż dzięki temu możemy często kupić produkt, na którego nie mamy aktualnie odłożonych pieniędzy. Zastanówmy się więc, czym tak naprawde jest sprzedaż ratalna.
Kupując na raty, tak naprawdę pożyczamy pieniądze z banku. Musimy pamiętać, że umowę o zakup w ramach systemu ratalnego podpisujemy z bankiem a nie ze sklepem. W związku z tym musimy się spodziewać podobnych procedur jak w przypadku pożyczki w banku. Na pewno pracownik banku będzie wymagał od nas dokumentu, który potwierdzi nasze dochody. Może to być zaświadczenie z zakładu pracy, odcinek renty czy emerytury. Kolejnym elementem sprawdzonym przez bank będzie nasza historia kredytowa. Jest ona gromadzona i przetwarzana w Biurze Informacji Kredytowej. Każdy kto chociaż raz korzystał z jakiegokolwiek kredytu lub pożyczki ma w tej instytucji otworzony rejestr, dzięki któremu manki szybko mogą sprawdzić czy dana osoba ma już kredyt, czy miała pożyczki w przeszłości, jak je spłacała itp Są to dla banku bardzo ważne informacje, gdyż dzięki temu mogą zminimalizować ryzyko kredytowe. Jeżeli bank uzna że jesteśmy wiarygodnym klientem wyrazi zgodę na udzielenie pożyczki będziemy mogli kupić nasz produkt na raty.

Czy warto korzystać z zakupów ratalnych? Na pewno tak, oczywiście pod warunkiem, że jesteśmy w stanie terminowo spłacać nasze raty. Jest to tym bardziej korzystna oferta, że banki często oferują zakupy na raty bez żadnych kosztów. Po prostu oddajemy dokładnie tyle samo ile zapłacilibyśmy płacą za produkt od razu. Zakupy na raty to także doskonały sposób na budowanie historii kredytowej. Dzięki niej, możemy w przyszłości korzystać z kredytów i pożyczek bankowych na lepszych warunkach.0 Komentarze