Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Czym są kredyty preferencyjne

kredyt preferencyjny kredyty preferencyjne

Kredyty preferencyjne, to specjalne produkty bankowe, dzięki którym, możemy liczyć na pewne ulgi. A więc najczęściej są to kredyty tańsze, łatwiej dostępne lub z wydłużonym okresem spłaty. Najczęściej kredyty preferencyjne kojarzą nam się z kredytami dla rolników. Jednakże i inne grupy społeczne mogą liczyć na pewne przywileje jeśli chodzi o kredyty. Należy się tylko rozejrzeć a może i dla nas znajdzie się jakiś kredyt preferencyjny.
Najszerszą gamę kredytów preferencyjnych banki oferują rolnikom. Ich zaletą jest to, że część odsetek płaci za rolników Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Kredyty takie można zaciągać na określone cele, a ponadto aby skorzystać z dopłat, należy spełnić kilka określonych warunków. Dla przykładu jednym z nich jest obowiązek terminowego oddawania rat czy odsetek Jeśli rolnik nie zapłaci pieniędzy do banku, dopłata nie będzie mu przysługiwała. Kredyty preferencyjne dla rolników są przeznaczone zarówno na bieżącą działalność, jak i w formie kredytów inwestycyjnych.

Inną grupą która może korzystać z kredytu preferencyjnego są studenci. Należy od razu powiedzieć, że jest to chyba najtańszy kredyt z jakim możemy się spotkać w naszym kraju. Aby go otrzymać, musimy oczywiście spełnić kilka warunków. Najważniejszym jest ten, że ubiegać się o niego mogą tylko studenci. Do zalet tego kredytu musimy zaliczyć niskie oprocentowanie – część odsetek spłacana jest przez państwo, wygodny okres spłaty – spłatę rozpoczyna się dwa lata po zakończeniu nauki, możliwość poręczenia kredytu przez Bank Gospodarstwa Krajowego lub przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Na kredyty preferencyjne mogą liczyć także osoby, które dotknęła jakaś tragedia. Najczęściej słyszymy o nich po powodziach czy po wystąpieniu innej klęski żywiołowej. Także i w takim przypadku, poszkodowani mogą pożyczyć pieniądze na preferencyjnych warunkach, a część odsetek będzie wpłacana do banku przez skarb państwa. Zwykle przed uzyskaniem takiego kredytu, musimy udowodnić poniesione straty, a pieniądze pożyczone z banku mogą być wykorzystane tylko i wyłącznie na naprawę poniesionych szkód.

Jak więc widać, z kredytów preferencyjnych może korzystać sporo osób. Warto sprawdzić, czy i nam się taki kredyt nie należy. Po co przepłacać, jeśli możemy znaleźć tańszy kredyt z dopłatami, dzięki czemu w naszym portfelu pozostanie więcej pieniędzy.0 Komentarze