Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Debet na koncie


Ileż to razy w życiu każdego z nas zdarzają się sytuację, gdy na skutek różnych wydarzeń, na naszym bankowym koncie zaczyna brakować pieniędzy. Jeżeli na wypłatę nie musimy długo czekać, wtedy nie ma większego problemu. Gorzej, gdy pomimo braków na koncie, musimy mieć do dyspozycji pieniądze. Wtedy zazwyczaj staramy się je gdzieś pożyczyć. W grę wchodzą znajomi, rodzina, a także banki, czy firmy pożyczkowe. Gdy taka sytuacja związana z brakiem gotówki na koncie pojawia się tylko od czasu do czasu - takie pożyczki mogą być dobrym rozwiązaniem. Jednakże gdy pieniędzy brakuje nam dosyć często, warto pomyśleć o jednym z produktów pożyczkowych, jakim jest debet na koncie.
Czym jest debet na koncie? Najprościej rzecz biorąc, jest to możliwość korzystania z pieniędzy , gdy na rachunku już ich nie mamy. Inaczej mówiąc, jest to pożyczka z banku, która umożliwia nam wybieranie z rachunku więcej pieniędzy nich w rzeczywistości mamy. Bank przyznaje nam maksymalny limit, do którego możemy się zadłużać, a każdy wpływ na rachunek sprawia, że debet zmniejsza się lub całkowicie znika.

Procedura związana z przyznaniem debetu nie jest zbyt skomplikowana, chociaż jak to w przypadku banków, zostaniemy w pewien sposób sprawdzeni pod różnym kontem. Chodzi tu przede wszystkim o naszą historię kredytową. W związku z tym, bank sprawdzi nasze rejestry w Biurze Informacji Kredytowej czy innych rejestrach dłużników. Na pewno analizie zostanie poddana nasza zdolność kredytowa, chociaż nie będzie ona sprawdzana bardzo dokładnie, gdyż w przypadku debetu, dostajemy możliwość korzystania ze stosunkowo niewielkich kwot. Często jest to wysokość naszych jednokrotnych dochodów.

Odsetki od debetu na koncie zwykle są naliczane każdego dnia, ale tylko i wyłącznie od salda “na minusie”. Oznacza to, że gdy mamy przyznany debet w wysokości 2 000 zł, a skorzystamy tylko z 500 zł, to bank naliczy odsetki od 500 zł, za tą ilość dni, gdy debet był utrzymywany. Warto tu dodać, że każda wpłata na rachunek sprawia, że debet się zmniejsza lub likwiduje i wtedy odsetki naliczane nie są. Warto więc spłacać go jak najszybciej, gdyż wtedy będzie kosztował nas o wiele miej.0 Komentarze