Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Dlaczego banki odrzucają wnioski o kredyt hipoteczny


Ciężko jest bez kredytu kupić dzisiaj mieszkanie, czy też wybudować dom. W związku z tym coraz więcej osób składa do banków odpowiednie dokumenty, by bank wspomógł nas w nabyciu naszej nieruchomości. Oczywiście gdy składamy wniosek o kredyt hipoteczny, mamy nadzieję, że zostanie on nam udzielony. Tymczasem zdarza się, że niestety dostajemy decyzję odmowną. Co może być tego przyczyną? Może być ich wiele i poniżej postaramy się je opisać.
Brak zdolności kredytowej

Brak zdolności kredytowej, to jeden z najczęstszych powodów odmownej decyzji z banku. Po prostu bank uważa, że nasze dochody są zbyt niskie, byśmy mogli w terminie spłacać nasze zadłużenie. Nie każdy bank w ten sam sposób wylicza zdolność kredytową, dlatego warto sprawdzić ją w kilku bankach. Jeżeli wiemy, że będziemy składać wniosek o kredyt hipoteczny, spróbujmy ją nieco „poprawić”, na przykład poprzez dodatkową pracę, czy też o godziny nadliczbowe w naszej pracy.

Negatywna historia kredytowa

Od momentu, gdy banki sprawdzają historię kredytową swoich klientów w Biurze Informacji Kredytowej, każda osoba która chce złożyć wniosek o kredyt hipoteczny musi o nią bardzo zadbać. Po pierwsze, trzeba ją sobie stworzyć, np. kupując coś na raty, czy też korzystając z karty kredytowej. Oczywiście wszystkie płatności powinniśmy dokonywać w terminie, by bank miał do nas pełne zaufanie. W czasie składania wniosku o kredyt hipoteczny, nie powinniśmy mieć innych długów, czy też poręczeń, gdyż bank o wszystkim dowie się sprawdzając nasz rejestr w BIK.

Kłopoty z udokumentowaniem dochodów

Jeżeli chcemy w banku wykazać się naszymi dochodami, musimy je wszystkie mieć udokumentowane. Musimy więc przynieść zaświadczenie z naszego zakładu pracy, odcinek renty, emerytury czy też dokumenty potwierdzające nasze dochody, wystawione przez Urząd Skarbowy. Jeżeli dostajemy jakąś część dochodów „pod stołem” lub jeżeli w ogóle pracujemy „na czarno”, o kredycie hipotecznym możemy zapomnieć.

Brak stałych dochodów

Banki niezbyt chętnie udzielają kredytów wszystkim tym, którzy po pierwsze są zatrudnieni na umowę czasową, tzw. „umowę śmieciową”, czy na pół etatu. Niezbyt wielkie szanse na kredyt mają także Ci, którzy pracę dopiero rozpoczęli. Podobnie wygląda sprawa jeśli chodzi o osoby prowadzące działalność gospodarczą. Jeżeli więc zamierzamy ubiegać się o kredyt hipoteczny, postarajmy się podpisać umowę na czas nieokreślony, czy też w ogóle podpiszmy umowę z naszym pracodawcą.

Problemy z komornikiem

Kłopoty z uzyskaniem kredytu hipotecznego mogą mieć osoby, które w przeszłości miały kłopoty z komornikiem, niekoniecznie przez inne kredyty. Dlatego płaćmy zawsze wszystkie nasze zobowiązania, takie jak mandaty, czy podatki, aby bank nie miał nam nic pod tym względem do zarzucenia.

Błędna wycena nieruchomości

Jeżeli chcemy skorzystać z kredytu hipotecznego, musimy dokonać bardzo rzetelnej wyceny nieruchomości, która będzie jego zabezpieczeniem. Jeżeli bank „wyczuje”, że jest ona zawyżona, z całą pewnością odmówi nam pieniędzy.

Aby nie odejść „z kwitkiem” banku po złożeniu dokumentów o kredyt hipoteczny, musimy się do całej operacji odpowiednio przygotować. Jeżeli nasze dochody będą odpowiednie, jeżeli nie mamy słabego scoringu w BIK, jeżeli zabezpieczenie kredytu będzie odpowiednie, nie powinniśmy mieć problemu z uzyskaniem pieniędzy, które pozwolą nam na wprowadzenie się do swoich „czterech ścian”.0 Komentarze