Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Dlaczego pożyczamy pieniądze na Święta Bożego Narodzenia

pożyczka świąteczna kredyt świąteczny

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i wszystkich powoli zaczyna ogarniać zakupowy szał. Staramy się kupić prezenty dla najbliższych, z wolna zastanawiamy się co położymy na wigilijnym stole i do przygotowania tych dań będziemy musieli kupić. Jak podaje wiele statystyk, w tym czasie sklepy przeżywają największe oblężenie, a nasze wydatki są dużo wyższe od rocznej średniej. I chociaż nasze społeczeństwo ma do dyspozycji coraz więcej pieniędzy, to jednak by w wymarzony dla nas sposób przygotować Święta, czasami brakuje nam gotówki. Ale od czego są banki czy firmy pożyczkowe? Przecież one także w przedświątecznym okresie mają więcej pracy związanej z udzielaniem pożyczek? Zastanówmy się więc, dlaczego tak chętnie pożyczamy pieniądze w przedświątecznym okresie.
Święta Bożego Narodzenia to jedne z najważniejszych dni w ciągu roku. Dlatego chcemy, by były to dni wyjątkowe, a wiąże się to często ze zwiększonymi wydatkami. Gdy prześledzimy statystyki okaże się, że co roku na same wydatki związane z zakupem żywności na Święta, przeznaczamy coraz więcej pieniędzy. Podobnie jest z wydatkami na prezenty, czy świąteczne gadżety. W związku ze zwiększonymi wydatkami, często “posiłkujemy” się pożyczkami, które często zwane są pożyczkami świątecznymi. W oczach wielu bankowych klientów, są to promocyjne pożyczki, które mają nam pomóc w “ogarnięciu” świątecznych zakupów. Tymczasem banki bardzo często wykorzystują nasze zwiększone zainteresowanie pożyczkami na Święta i przygotowują ofertę która na pierwszy rzut oka rzeczywiście wygląda na wyjątkową i tanią, ale w rzeczywistości jest droższa od zwykłej pożyczki oferowanej przez cały rok. Jeśli bank w Świątecznej ofercie obniży oprocentowanie, to pewno zrekompensuje to sobie wyższą prowizją, albo uzależni uzyskanie promocyjnej oferty pod warunkiem złożenia wniosku o inny produkt oferowany przez bank. Można by tak długo wymieniać, gdyż możliwości jest tutaj bardzo dużo. Dlatego zanim skorzystamy z takiej “promocyjnej” oferty dobrze się jej przyglądnijmy, by nasze Święta nie były droższe niż przewidywaliśmy.

Czy korzystanie ze świątecznych pożyczek jest dobrym rozwiązaniem? Można z tym polemizować. Na pewno te świąteczne dni będa mniej radosne, gdy z tyłu głowy będziemy mieli myśl, że gdy się one skończą, będziemy musieli co miesiąc oddawać do banku pieniądze. Może więc zrobimy lepiej, jeśli świąteczne zakupy przygotujemy z większą rozwagą? Naprawdę jeśli się do Świąt w odpowiedni sposób przygotujemy, okaże się, że wcale nie musimy pożyczać pieniędzy, aby je zorganizować.0 Komentarze