Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Gdzie można pożyczyć pieniądze

kredyty pożyczki banki SKOK-i firmy pożyczkowe pożyczki społecznościowe pożyczki prywatne

W naszym życiu mogą trafić się momenty, w których zmuszeni jesteśmy pożyczyć pieniądze. Czasem są to niewielkie kwoty, które pozwolą nam załatać chwilową dziurę w domowym budżecie, a czasem kwoty dosyć poważne, gdy chcemy np. kupić mieszkanie, czy też, rozwinąć naszą firmę. Na całe szczęście, we współczesnym świecie, mamy wiele różnych sposobów, by uzyskać dodatkowe środki. Wszystkie mają swoje wady i zalety, a ich wybór, zależy tylko i wyłącznie od nas.
Banki

Jeżeli tylko pomyślimy o konieczności pożyczenia pieniędzy, najczęściej nasze myśli “biegną” do banków. Są to instytucje, które niejako “specjalizują” się w pożyczaniu pieniędzy i robią to już od kilku wieków. W ofercie banków znajduje się wiele różnego rodzaju kredytów i pożyczek. Do najbardziej popularnych zaliczamy kredyty gotówkowe, kredyty hipoteczne, kredyty samochodowe czy karty kredytowe. Największą zaletą banków jest to, że oprocentowanie ich kredytów i pożyczek jest stosunkowo niskie, podobnie jak i inne koszty związane z pożyczaniem. Natomiast musimy się tu przygotować na dosyć dokładne rozpatrywanie naszego wniosku kredytowego, na wyliczanie naszej zdolności kredytowej, sprawdzanie rejestrów w Biurze Informacji Kredytowej czy na też na jakieś zabezpieczenie naszego długu.

SKOK-i

Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo - Kredytowej funkcjonują już w naszym kraju stosunkowo długo. I chociaż nie działają one w oparciu o prawo bankowe, to jednak w swojej ofercie mają pożyczki. Są to zarówno pożyczki na niewielkie kwoty, jak i pożyczki hipoteczne czy te skierowane do firm. Oprocentowanie i pozostałe koszty pożyczek są tu na podobnym poziomie jak w bankach, jednakże nieco bardziej tolerancyjnie patrzą one na swoich klientów.

Firmy pozabankowe

Od kilkunastu już lat w naszym kraju dosyć szybko rozwijają się firmy pozabankowe. W ich ofercie znajdują się najczęściej krótkoterminowe pożyczki (tzw chwilówki z okresem spłaty do 30 dni) lub też pożyczki ratalne zazwyczaj do 12 miesięcy. To co charakteryzuje te pożyczki, to fakt iż są one o wiele droższe niż te które możemy dostać w banku, ale za to możemy je dostać o wiele łatwiej i szybciej (dotyczy to zwłaszcza chwilówek). Firmy tego rodzaju zwykle nie wymagają zabezpieczenia swoich pożyczek, a wszelkie formalności są ograniczone do minimum.

Pożyczki prywatne

Często zdarza się, że gdy potrzebujemy szybko pożyczyć pieniądze (a zwłaszcza niewielkie kwoty), zwracamy się z prośbą o pożyczkę do osób prywatnych. Czasami są to członkowie naszej rodziny, czasem nasi znajomi, a czasem osoby, których wcale nie znamy, ale niejako “specjalizują” się oni w pożyczkach prywatnych. Pożyczki prywatne charakteryzuje to, że praktycznie za każdym razem mamy tu do czynienia z ustalaniem indywidualnych warunków udzielenia pożyczki, czy jej zabezpieczenia. Pożyczki prywatne rozwijają się w Polsce bardzo szybko, a przyczynił się do tego rozwój sieci internetowej.

Pożyczki społecznościowe

Pożyczki społecznościowe są nieco bardziej “sformalizowaną” formą pożyczek prywatnych. Są one udzielane za pośrednictwem specjalnych portali internetowych, na których “spotykają” się pożyczkodawcy (Inwestorzy) z osobami, które chcą pieniądze pożyczyć. W naszym kraju pożyczki społecznościowe w dalszym ciągu rozwijają się, a główną przeszkodą w zwiększeniu ich popularności jest mała ilość Inwestorów, czyli osób, które będą skłonne pożyczyć swoje pieniądze.

Jak widzimy, jest wiele sposób na pożyczenie pieniędzy. Jednak najważniejsze w tym wszystkim jest to, by pożyczać pieniądze tylko gdy naprawdę ich potrzebujemy, a także wtedy, gdy mamy pewność, że będziemy w stanie je spłacać. W przeciwnym razie możemy popaść w spore tarapaty finansowe, które mogą się dla nas źle skończyć.0 Komentarze