Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Gdzie najłatwiej pożyczyć pieniądze


W życiu zdarzają się sytuację, gdy musimy pożyczyć pieniądze. I to z różnych powodów. Jedni chcą kupić nowy samochód, innym szef nie wypłacił na czas pieniędzy, a jeszcze inni chcą kupić sobie jakieś ekstra meble. Jeśli dzisiaj potrzebujemy dodatkowych pieniędzy, mamy wiele różnych możliwości. Albowiem możemy złożyć wniosek w banku, w firmie pożyczkowej, czy u osoby prywatnej. Przeanalizujmy pokrótce, gdzie możemy pożyczyć pieniądze najłatwiej.
Bank

Banki jeszcze kilkanaście lat temu, były jedynymi instytucjami, w których mogliśmy pożyczyć pieniądze. A nawet gdy i dzisiaj możliwości mamy więcej, to i tak najwięcej ludzi właśnie w tych instytucjach składamy wnioski o pieniądze. Czy łatwo w bankach pożyczyć pieniądze? Z tym bywa różnie. Banki dokładnie sprawdzają naszą zdolność kredytową, więc osoby o niskich dochodach, mogą mieć spore problemy, by pieniądze pożyczyć. Dla banków bardzo ważną sprawą jest też historia kredytowa, więc jeżeli nie mieliśmy nigdy kredytów lub wcześniejsze zobowiązania spłacaliśmy nieterminowo, z uzyskaniem kredytu może być problem. Nieco łatwiej jest pożyczyć pieniądze w banku, w którym mamy konto, gdyż bank wie, jakie mamy dochody, jakie koszty i w związku z tym, łatwiej jest o prawidłowe rozpatrzenie wniosku kredytowego. Podsumowując, w banku nie każdy dostanie kredyt, ale za to jest on tani.

Firmy pożyczkowe

Gdy w naszym kraju pojawiły się pierwsze firmy pożyczkowe, na początku nie wzbudzały one dużego zaufania. Jednak z biegiem czasu, zyskiwały coraz to więcej klientów. A wszystko dlatego, że pieniądze można w nich było pożyczyć bardzo łatwo, szybko i bez zbędnych formalności. Firmy nie sprawdzały baz dłużników, nie wymagały udokumentowania dochodów, więc pieniądze mógł pożyczyć w nich praktycznie każdy. Dzisiaj w firmach pożyczkowych wprowadzono nieco większe restrykcje dla klientów, jednakże w dalszym ciągu można w nich pożyczyć pieniądze o wiele łatwiej i szybciej niż w bankach. Jednakże musimy sobie zdawać sprawę z tego, że są to pożyczki drogie, (z wyłączeniem promocyjnej pożyczki za darmo), więc zastanówmy się dobrze zanim złożymy wniosek o pieniądze

Osoby prywatne

Kolejną możliwością pożyczenia pieniędzy. Możemy je pożyczyć albo za pośrednictwem specjalnych portali, oferujących pożyczki społecznościowe, albo bezpośrednio u osób, które za pośrednictwem pożyczek, pomnażają stan swoich pieniędzy. Czy łatwo jest pożyczyć w ten sposób pieniądze? Jest to zwykle sprawa indywidualna. Na pewno jeżeli przedstawimy pożyczkodawcy odpowiednie zabezpieczenie, to o uzyskanie pieniędzy nie będzie kłopotem i to nawet gdy nie mamy udokumentowanych dochodów.

Osoby z odpowiednim dochodem, raczej nie powinny mieć kłopotów z pożyczeniem pieniędzy, bez względu na to, gdzie złożą wniosek. I pamiętajmy, że jeżeli w jednej instytucji pieniądze nie zostaną nam przyznane, zawsze możemy złożyć wniosek w innej.0 Komentarze