Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Jak bezpiecznie korzystać z karty kredytowej


Karta kredytowa to wygodny sposób na realizowanie różnego rodzaju płatności. Używamy jej zarówno w czasie wykonywania transakcji w sklepach stacjonarnych jak i internetowych. Nie ma się więc co dziwić, że cieszy się ona ogromna popularnością i znajduje się w portfelach wielu z nas. Jednakże posiadacze kart kredytowych muszą zwrócić baczna uwagę na bezpieczeństwo. I chodzi tu o dwa aspekty. Po pierwsze o bezpieczne użytkowania karty. Po drugie, o bezpieczeństwo naszych finansów i domowego budżetu.
Na początku zwróćmy uwagę na bezpieczeństwo naszej karty i naszych pieniędzy. Musimy przestrzegać kilka zasad, dzięki którym nie padniemy ofiarą oszustów i naciągaczy. Przede wszystkim nie podawajmy nikomu PIN-u do naszej karty. Oczywiście nie zapisujmy go na karcie czy innym “popularnym” miejscu. Musimy go po prostu zapamiętać. Nie wolno nam też tracić karty kredytowej z naszych oczu. Jeżeli to zrobimy, ktoś może zeskanować kartę i później będzie się nią posługiwał, a my będziemy tracić pieniądze. Dobrym rozwiązaniem może być ustalenie limitów na naszej karcie. Dzięki temu, gdy kartę zgubimy lub zostanie nam ona skradziona, nowy jej posiadacz nie będzie mógł wykonać zbyt dużej ilości transakcji. Bardzo ważne jest też sprawdzanie wyciągów transakcji z naszej karty. Dzięki temu będziemy mogli zorientować się, czy ktoś nie wykorzystuje danych z naszej karty. I oczywiście naszej karty musimy bardzo dobrze pilnować. A jeśli kartę w jakiś sposób stracimy, musimy szybko powiadomić bank który ją wydał, aby ją zastrzec.

Musimy też pamiętać, aby w prawidłowy sposób z karty korzystać. Jeśli chcemy za jej pomocą wybrać pieniądze z bankomatu, sprawdźmy czy nie ma na nim jakichś nakładek, kamer czy innych rzeczy, które mogą wzbudzić nasz niepokój. Jeśli płacimy kartą w sklepach lub innych punktach, nie pokazujmy nikomu naszego PIN-u. Kupując w sklepach internetowych sprawdźmy najpierw, czy rzeczywiście jest to “sprawdzony” sklep i czy możemy mu zaufać. Te kilka czynności mogą uratować pieniądze z naszej karty a nie wymagają od nas zbyt dużego wysiłku.

Drugim aspektem związanym z bezpiecznym korzystaniem z karty kredytowej jest bezpieczeństwo naszych finansów. Musimy pamiętać, że używając karty kredytowej korzystamy z pieniędzy banku. A w związku z tym będziemy musieli je oddać. I to ze sporymi odsetkami. Karta kredytowa jest bowiem jednym z najdroższych kredytów oferowanych przez banki. Chyba że korzystamy z niej tylko do transakcji bezgotówkowych i całe zadłużenie spłacamy na czas, to wtedy możemy skorzystać z okresu bezodsetkowego i nic za pożyczone pieniądze nie płacić. Możliwość swobodnego korzystania z karty, może więc doprowadzić do nadmiernego zadłużenia się. A później mogą pojawić się problemy z terminową spłata długu. Dlatego pamiętajmy, aby z “kredytówki” korzystać z rozwagą i używać jej tylko i wyłącznie gdy naprawde jej potrzebujemy.0 Komentarze