Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
- - - - -

Jak dostać kredyt refinansowy

kredy refinansowy

Szukając najlepszego kredytu hipotecznego zawsze staramy się by była to najlepsza oferta na rynku. Najczęściej czynnikiem determinującym nasz wybór są koszty kredytu i to od niego prawie zawsze uzależniamy wybór banku, w którym złożymy wniosek. Jednakże musimy zdawać sobie sprawę z tego, że kredyt hipoteczny to zobowiązanie na wiele lat. W związku z tym, zobowiązanie które dzisiaj ma atrakcyjne warunki, za kilka lat już wcale takie atrakcyjne być nie musi. Na rynku po prostu mogą pojawić się lepsze oferty, dzięki którym kredyty są tańsze. Czy oznacza to, że musimy się z tym pogodzić i płacić więcej niż inni klienci? Oczywiście że nie. W ofercie banków jest bowiem kredyt refinansowy.
Na początku wyjaśnijmy co to kredyt refinansowy. Otóż jest to kredyt, który zastępuje nasze stare zobowiązanie nowym. Często ten kredyt jest mylony z kredytem konsolidacyjnym, ale są to dwa różne pojęcia. Założeniem kredytu refinansowego jest obniżenie kosztów naszego zobowiązania. Warto więc od czasu do czasu porównać oferty bankowe by przekonać się, czy w innym banku nie znajduje się lepsza oferta od naszej. A co gdy znajdziemy taką ofertę? Co zrobić by dostać kredyt refinansowy? Przede wszystkim musimy złożyć w danym banku wniosek o taki kredyt. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że bank będzie w tradycyjny sposób wyliczał naszą zdolność kredytową, będzie także sprawdzał naszą historię kredytową zgromadzoną w Biurze Informacji Kredytowej. Musimy też zaproponować odpowiednie zabezpieczenie, które będzie dla naszego nowego banku satysfakcjonujące. Gdy spełnimy wszystkie warunki - będziemy mogli podpisać umowę kredytową i zrefinansować nasz kredyt.

Wszystko wydaje się bardzo łatwe i przyjemne. Ale zanim zdecydujemy się na taki kredyt, musimy sprawdzić kilka elementów. Przede wszystkim sprawdźmy w naszym “starym” banku, czy nie będziemy musieli płacić prowizji za wsześniejszą spłatę kredytu. Kolejnym elementem są prowizje w “nowym” banku i koszt związane z ustanowiem nowego zabezpieczenia. I dopiero znając te koszty, liczmy ile możemy zaoszczędzić zaciągając kredyt refinansowy. Jeżeli okaże się, że nie zaoszczędzimy wcale lub niewiele, nie warto taki kredyt zaciągać. W takim przypadku lepiej udać się do banku w którym mamy kredyt i próbować negocjować warunki naszego zobowiązania.0 Komentarze