Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Jak korzystać z kalkulatora kredytowego


Osoby które nie wiedzą jak wyliczyć ratę kredytu, często chodzą do banków, by na miejscu pokazano im ile będą musieli miesięcznie płacić raty, jeśli zdecydują się na kredyt. Jak łatwo się domyśleć, jest to czasochłonne, zwłaszcza gdy chcemy porównać oferty kilku banków. Dlatego w takich przypadkach, warto skorzystać z pomocy, jaką jest kalkulator kredytowy. Pomaga on w prosty i szybki sposób wyliczyć nam ratę kredytu, przy określonych parametrach.
Kalkulatory kredytowe, możemy spotkać na stronach internetowych chyba każdego banku, a także każdej firmy pożyczkowej. Jest to znakomite udogodnienie dla wszystkich, którzy chcą sprawdzić jakie będą musieli ponosić koszty, jeśli zdecydują się na kredyt lub pożyczkę. Jeśli chcemy dowiedzieć się w jakiej wysokości ratę będziemy musieli płacić, musimy do kalkulatora wprowadzić kilka parametrów. CHodzi tu o kwotę kredytu która nas interesuje i o okres spłaty. Jeżeli bank oferuje spłatę w ratach równych lub malejących, musimy zaznaczyć jaka opcja nas interesuje. Po wprowadzeniu danych, zatwierdzamy je, a program błyskawicznie podaje nam wysokość raty, a także bardzo często i całkowity koszt kredytu jak i RRSO. Na podobnych zasadach działają kalkulatory kredytowe, znajdujące się na stronach internetowych firm pożyczkowych. Za pomocą “suwaków” określamy jaka kwota nas interesuje, po jakim czasie zadłużenie spłacimy i błyskawicznie pojawia nam się wysokość raty jaką będziemy płacić i całkowity koszt pożyczki.

Z całą pewnością kalkulatory kredytowe są dla nas ogromnym udogodnieniem. Musimy jednak pamiętać, że mają one zastosowanie tylko i wyłącznie poglądowe, zwłaszcza jeśli chodzi o banki. Banki mogą bowiem zmieniać oprocentowanie kredytów czy pożyczek (chyba że mamy kredyt o stałym oprocentowaniu), ponadto mogą nieco modyfikować koszty kredytu w sposób indywidualny. Dlatego też nie możemy się zdziwić, jeśli po wizycie w banku nasza rata będzie nieco inna niż pokazywał to kalkulator kredytowy.0 Komentarze