Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Jak poradzić sobie z brakiem gotówki po Świętach


Święta Bożego Narodzenia, to jeden z najradośniejszych okresów w każdym roku. Wszędzie migają światełka choinek, ludzie są dla siebie mili i serdeczni, a gdy jeszcze w czasie Świąt sypie śnieg, wszyscy są w pełni usatysfakcjonowani. Jednakże po zakończeniu “świętowania”, możemy zauważyć, że na naszych kontach i w naszych portfelach, znajduje się o wiele mniej gotówki, niż przed Świetami. A wszystko dlatego, że na wszelkie przygotowania do Świąt, wydajemy sporo pieniędzy, czego często na początku nie zauważamy. Prezenty, przygotowanie Wigilii - to tylko część ekstra wydatków, z którymi w ciągu roku się nie spotykamy. Sporo osób ma więc problem, gdyż nie wiedzą oni, jak poradzić sobie z brakiem gotówki po Świętach.
Oczywiście za każdym razem, gdy w naszym portfelu zaczyna brakować pieniędzy, na myśl przychodzi nam pożyczka. Może ona w szybki sposób “załatać” naszą dziurę w domowym budżecie, a dostać ją wcale nie jest trudno. Tym bardziej, że dzisiaj pieniądze możemy pożyczyć w bankach, w firmach pożyczkowych, czy od osób prywatnych. Jednakże jak każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę, za pożyczki musimy zapłacić, czy to w formie prowizji, czy też odsetek. Jest to dla naszego domowego budżetu dodatkowe obciążenie, z którym w jakiś sposób będziemy musieli sobie poradzić. Dlatego zanim zdecydujemy się na złożenie wniosku, zastanówmy się dobrze, czy na pożyczkę, jest nas po prostu stać.

Gdy zauważymy, że po Świętach na naszym bankowym koncie zbliżamy się do debetu, możemy też nieco ograniczyć nasze wydatki, do momentu gdy odzyskamy równowagę finansową. Możemy także zasilić nasz portfel, sprzedając jakieś rzeczy, z których nie będziemy już korzystać. Często dostajemy zdublowane prezenty pod choinkę, lub też prezenty, mogą zastąpić przedmioty, które już jakiś czas nam służą. Wszystkie niepotrzebne rzecz, nawet używane, warto wystawić na jakąś aukcję internetowę i dzięki ich sprzedaży, uzyskać dodatkową gotówkę.

Możemy też pomyśleć o świątecznych wydatkach nieco wcześniej i dzięki temu, Święta będą po prostu tańsze. Chodzi tu zwłaszcza o prezenty, które 2-3 miesiące przed świątecznym szczytem zakupowym są po prostu o wiele tańsze. To samo dotyczy produktów z długą datą ważności, których potem używamy w naszej kuchni. Na pewno dzięki takiemu racjonalnemu planowaniu zakupów i dzięki rozłożeniu ich w czasie, po zakończeniu Świąt, w naszym portfelu nie będzie brakowało gotówki i będziemy mogli spokojnie rozpocząć Nowy Rok.0 Komentarze