Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
- - - - -

Jak pozbyć się zadłużenia na karcie kredytowej

karta kredytowa

Karta kredytowa staje się coraz popularniejsza i w swoim portfelu nosi ją coraz więcej osób. Jest to bardzo wygodny sposób pożyczania pieniędzy, dzięki któremu mamy do dyspozycji określoną kwotę pieniędzy i możemy ją wykorzystać w momencie, gdy pieniędzy naprawdę potrzebujemy. Niestety większość z nas wykorzystuje cały przyznany limit kredytowy bardzo szybko i później musimy spłacać dosyć drogie odsetki. Jak okazuje się, spłata zadłużenia na karcie kredytowej nie jest łatwa. W związku z tym wiele osób gdy nadchodzi termin spłaty raty, płaci tylko odsetki i minimalną obowiązkową kwotę do banku, a zadłużenie w dalszym ciągu na nas ciąży.
Jak już pisaliśmy, dosyć trudno jest spłacić zadłużenie na karcie kredytowej. Ale oczywiście nie jest nigdzie napisane, że jest to niemożliwe. Wymaga to od nas jednak pewnej dyscypliny i przede wszystkim stanowczości. Załóżmy więc że mamy limit na karcie kredytowej w wysokości 5 000 zł i w pełni jest on wykorzystany. Jeżeli chcemy spłacić to zadłużenie, przede wszystkim na początku zastanówmy się, ile w ciagu miesiąca jestesmy w stanie oddać do banku, bez wielkiego uszczerbku dla naszego domowego budżetu. Przyjmijmy że jest to kwota 100 zł. W związku z tym, spróbujmy w jakiś sposób wygospodarować dodatkowe 100 zł, aby spłacać do banku każdego miesiąca 200 zł. Zrezygnujmy może ze zbyt częstego jedzenia “na mieście”, zamiast samochodem może zacznijmy jeździć do pracy autobusem itp. Możemy też poszukać dodatkowego zajęcia, dzięki któremu w naszym domowym budżecie pojawią się dodatkowe pieniądze, które będziemy mogli przeznaczyć na spłatę zadłużenia z karty. I musimy pamiętać, że musimy być bardzo konsekwentni i gdy tylko przychodzi termin spłaty zadłużenia, wpłacajmy do banku założoną wcześniej kwotę, czyli 200 zł plus odsetki. Z czasem zauważymy, że co miesiąc będziemy do banku oddawać coraz mniej, gdyż wraz ze spłatą długu, zmniejsza się ilość odsetek które musimy do banku spłacać. Na pewno zmotywuje nas to do dalszej systematycznej spłaty, która doprowadzi w końcu do oddania wszystkich pożyczonych pieniędzy.

Pamiętajmy, że pieniądze można pożyczyć stosunkowo łatwo. Natomiast nie tak łatwo się je oddaje. Podobnie wygląda sprawa jeśli chodzi o kartę kredytową. Dlatego pożyczajmy pieniądze w sposób racjonalny, gdy naprawdę ich potrzebujemy. Dzięki temu nasz domowy budżet będzie bezpieczny i kłopoty finansowe będa nas omijać.0 Komentarze