Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Jak uniknąć wyłudzenia kredytu na nasze dane osobowe

BIK Biuro Informacji Kredytowej

Chyba każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że nasze dane osobowe są niezwykle ważne i nie powinny one trafić w niepowołane ręce. Dlatego musimy jak najbardziej je chronić, aby nikt z naszych danych nie korzystał zaciągając na nasze konto kredyt, biorąc telefon itp. Poniżej przedstawimy prostu sposób, który pozwoli nam na uniknięcie kłopotów gdy ktoś wejdzie w posiadanie naszych danych osobowych.
Ze zjawiskiem kradzieży danych osobowym spotykamy się, gdy ktoś wbrew naszej woli posługuje się naszym nazwiskiem, adresem PESEL-em, czy też kartą kredytową. Najczęściej dane te są wykorzystywane do wyłudzenia kredytu lub pożyczki. Nie trzeba chyba nikomu mówić, że osoba która nasze dane ukradła, wcale nie będzie tych pożyczek spłacać. Dlatego też musimy robić wszystko, aby nikt w posiadanie tych ważnych informacji nie wszedł, a ponadto musimy robić wszystko, aby w przypadku kradzieży nikt z naszych danych nie mógł skorzystać. Jest kilka sposób na zmniejszenie ryzyka utraty danych, dzięki którym nie dowiemy się, że ktoś na nasze nazwisko wyłudził kredyt. Jednym z tych sposobów jest zastrzeżenie dokumentu tożsamości za pośrednictwem Biura Informacji Kredytowej.

Jak możemy to zrobić? Przede wszystkim musimy założyć sobie konto w tym serwisie. Możemy to zrobić klikając tutaj. Oczywiście im szybciej to zrobimy, tym lepiej dla nas. Następnie jeżeli stwierdzimy, że nasz dowód osobisty zginął lub został skradziony, musimy zalogować się na nasze konto w BIK, gdzie w panelu użytkownika wybieramy opcję “zastrzegam dowód”. I to wszystko. Możemy to zrobić z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie, byle mieć tylko dostęp do Internetu. Informacja o naszym zastrzeżeniu, natychmiast jest przekazywana do Systemu Dokumentów Zastrzeżonych. Jeżeli więc ktoś będzie chciał na nasz dowód wyłudzić kredyt, zostanie szybko “wyłapany” dzięki czemu nie narazimy się na wiele nieprzyjemności.

Posiadając konto w BIK, warto też aktywować usługę Alert w BIK. Dlaczego? Albowiem za każdym razem, gdy ktoś będzie chciał na nasze dane osobowe wziąć kredyt czy pożyczkę, z Biura Informacji Kredytowej dostaniemy natychmiast maila lub esemesa z informacją, że jakiś bank zapytał o nasze dane w BIK. Jeżeli wniosku nie składaliśmy my, wiadomo że ktoś to zrobił w naszym imieniu. Możemy wtedy szybko skontaktować się z Biurem Informacji Kredytowej lub bankiem z którego wyszło zapytanie i wyjaśnić całą sytuację.0 Komentarze