Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Jak wybrać najtańszy kredyt, porównując RRSO

RRSO

Nikt nie lubi przepłacać. W związku z tym, staramy się zawsze znaleźć taki produkt, czy taką usługę, za którą przy porównywalnej jakości, zapłacimy najmniej. Dokładnie tak samo wygląda sprawa, jeśli chodzi o kredyty. Zazwyczaj wybieramy ten bank, w którym za pożyczone pieniądze, zapłacimy najmniej. Banki doskonale zdają sobie z tego sprawę, w związku z tym, starają się niektóre koszty „ukryć” by klient nie zwracał na nie za bardzo uwagi. Na całe szczęście, osoby poszukujące najtańszego kredytu, mają bardzo dobry instrument, który niezmiernie ułatwia znalezienie najtańszej oferty. Instrumentem tym jest Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania czyli w skrócie RRSO.
Jak pokazują badania, klienci szukający kredytu, zwykle największą uwagę zwracają na jego oprocentowanie. W związku z tym, banki zachęcają do skorzystania z ich oferty, obniżając to oprocentowanie. Ale w zamian za to, podwyższają inne opłaty, na które klienci zwracają mniejszą uwagę. Czasami dowiadujemy się o nich dopiero przy podpisywaniu umowy kredytowej. Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, że to pozostałe koszty, znacznie podnoszą koszty kredytu. Dlatego najrozsądniejszym rozwiązaniem w czasie szukania najtańszego kredytu jest porównywanie RRSO a nie oprocentowania. Albowiem RRSO uwzględnia wszystkie koszty, jakie w danym kredycie występują. Zaliczamy tutaj min:

- oprocentowanie kredytu,
- prowizję za udzielenie kredytu,
- opłaty za dodatkowe usługi,
- opłatę za rozpatrzenie wniosku,
- koszty ubezpieczenia

Ponieważ wszelkie sprawy związane z Rzeczywistą Roczną Stopą Oprocentowania są regulowane w ustawie o kredycie konsumenckim, wszystkie banki w jednakowy sposób muszą je podawać. W związku z tym RRSO powinno być głównym czynnikiem, na jaki klienci banków winni zwracać uwagę, szukając najlepszej a przede wszystkim najtańszej oferty kredytowej.0 Komentarze