Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość




- - - - -

Jeśli nie w banku to gdzie można pożyczyć pieniądze?


Składając wniosek do banku z prośbą o kredyt gotówkowy, mamy nadzieję, że bez problemu pożyczkę dostaniemy. Jednakże sytuacja może przyjąć zły obrót i niestety bank może nam odmówić kredytu. Może to być spowodowane zbyt niskimi dochodami (brak tzw „zdolności kredytowej”), czy też nieodpowiednią historią kredytową gromadzoną w Biurze Informacji Kredytowej. Na pewno dla osób potrzebujących pieniędzy, jest to spory problem, zwłaszcza jeżeli pieniądze są im bardzo potrzebne. Na całe szczęście, dzisiaj pieniądze pożyczyć możemy nie tylko w banku. Przeanalizujmy więc, gdzie możemy uzyskać pożyczkę, jeżeli nie uzyskamy jej w banku.
Firmy pożyczkowe

Firmy oferujące pożyczki, pojawiły się w naszym kraju już kilkanaście lat temu. Jednakże ich prawdziwy „rozkwit” nastąpił kilka lat temu, gdy w naszym kraju rozwinęła się sieć Internetowa. Bo właśnie pożyczki przez Internet, są zazwyczaj oferowane przez takie firmy. Oznacza to, że całą procedura niezbędna do uzyskania pieniędzy, odbywa się za pośrednictwem sieci internetowej. Aby uzyskać pożyczkę, nie musimy więc wychodzić z domu czy z biura. Oczywiście są też firmy, które mają swoje biura i w których można składać wnioski o pożyczkę, a są też firmy, które oferują swoim klientom obsługę domową. Czym charakteryzują się takie pożyczki? Przede wszystkim nie mamy tu zbyt dużo formalności. Większość firm nie wymaga zaświadczeń o dochodach, nie ma tu poręczyciela czy innego zabezpieczenia. Co ważne, wiele firm pożyczkowych nie sprawdza rejestrów zgromadzonych w Biurze Informacji Kredytowej, więc pożyczenie w nich pieniędzy jest bardzo ułatwione. Ale w zamian za to, pożyczki te są o wiele droższe niż kredyty w bankach. Ponadto, większość firm pożyczkowych, oferuje tzw „chwilówki”, czyli pożyczki, które należy spłacić w ciągu 30 dni. Tylko kilka z nich ma w swojej ofercie pożyczkę na 12 miesięcy.
Reasumując, pieniądze w firmach pożyczkowych, można uzyskać bardzo łatwo, jednakże musimy się liczyć z faktem, że zapłacimy za nią o wiele więcej pieniędzy niż za kredyt bankowy.

Pożyczki społecznościowe

W naszym kraju od kilku lat, coraz bardziej rozwijają się tzw „pożyczki społecznościowe”. Na czym one polegają? Są to pożyczki udzielane przez osoby prywatne (tzw Inwestorów), za pośrednictwem specjalnych serwisów internetowych. A co należy zrobić, by taką pożyczkę zaciągnąć? Przede wszystkim musimy zarejestrować się w serwisie, który takie pożyczki oferuje. Niezbędna też jest weryfikacja jak największej ilości danych (adres, miejsce pracy, dochód, punktacja w BIK). Dzięki temu, łatwiej i szybciej uzyskamy pieniądze. Po rejestracji i weryfikacji, możemy wystawić tzw „aukcje”. Jest to nic innego, jak prośba o pożyczkę. Podajemy ile chcemy pożyczyć i na jaki procent. Jeżeli znajdą się osoby, które nam zaufają i pożyczą pieniądze, potrzebna nam gotówka szybko pojawi się na naszym koncie. Czy jest to dobry sposób na pożyczkę? Na pewno nie zapłacimy za nią tyle ile w przypadku pożyczek z firm finansowych, jednakże istnieje obawa, że na pieniądze będziemy musieli trochę poczekać, gdyż w naszym kraju jest wciąż mało Inwestorów, którzy mogą takie pożyczki finansować.

Pożyczki prywatne

Alternatywą dla ludzi, którzy nie dostali kredytu w banku, mogą być pożyczki prywatne. Możemy np. pieniądze pożyczyć od naszej rodziny czy też od przyjaciół. Co ważne, zwykle za taką pożyczkę nie musimy nic płacić, gdyż bliskie nam osoby zwykle nie chcą od nas prowizji czy odsetek. Natomiast jeżeli nie znamy osób, które mogły by nam pożyczyć pieniądze lub też nie chcemy by dowiedzieli się oni, że potrzebujemy pieniędzy, możemy skorzystać z pożyczki, które oferują osoby nam nieznane. Można je znaleźć w sieci internetowej i po kontakcie z nimi, możemy uzgodnić warunki pożyczki. Taka pożyczka, jest na pewno tańsza niż pożyczka w parabankach, jednakże musimy być ostrożni, gdyż osoba która oferuje takie pożyczki, może okazać się oszustem.

Jak więc widać, osoby które nie uzyskały kredytu w banku, wcale nie muszą się załamywać, gdyż istnieją inne miejsca, gdzie pieniądze można uzyskać.



0 Komentarze