Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Kiedy warto konsolidowć kredyty

kredyt konsolidacyjny

Nasze społeczeńswto często żyje dzisiaj na kredyt. Pożyczamy pieniądze chętnie, często nawet gdy nie są nam one bardzo potrzebne. Ale jak odmówić sobie zakupu mebli, gdy oprocentowanie pożyczki wynosi 0%, jak nie złożyć wniosku o kartę kredytową, gdy bank daje ją nam za darmo, czy też jak nie kupić w super promocji wycieczki na Dominikanę, nawet jeśli musimy zapłacić za nią gotówką pożyczona na niewielki procent w banku. Jednakże może po jakimś czasie okazać się, że zaczynamy mieć problemy by w terminie spłacać nasze pożyczki czy kredyty, gdyż jest ich po prostu za dużo. Co wtedy? Powinniśmy zastanowić się nad konsolidacją naszych długów.
Konsolidacja zadłużenia, polega na ich spłaceniu za pomocą jednego kredytu, zwanego kredytem konsolidacyjnym. Dzięki temu, zamiast kilku rat które co miesiąc musimy oddawać do banków, zostaje nam jedna rata. Gdy zyskujemy? Otóż spłata kredytu konsolidacyjnego, jest rozłożona na długi okres czasu. W związku z tym, nasze miesięczne raty nie są aż tak duże i nie obciążają bardzo naszego domowego budżetu. Ponadto, oprocentowanie takiego kredytu, zwłaszcza gdy zabezpieczony jest hipoteką jest niższe niż w przypadku kredytów krótkoterminowych. Musimy jednak pamiętać, że rozłożenie kredytu na długi okres czasu sprawia, że jego ogólny koszt jest wyższy. Jednakże jeśli nie dajemy sobie radę ze spłatą mniejszych kredytów, może to okazać się i tak opłacalne. Albowiem jeśli nie będziemy spłacać długów na czas, banki po jakimś czasie oddadzą sprawę do egzekucji komorniczej, a jest ona bardzo koszowa. Kredyt konsolidacyjny warto więc zaciągać gdy nie możemy terminowo spłacać naszych długów, by nie powiększać ich kosztów.

Czy łatwo jest dostać kredyt konsolidacyjny? Dużo zależy tu od naszych dochodów i od zabezpieczenia, jakie zaproponujemy w banku. Jeżeli nasze dochody nie są jakieś rewelacyjne, w większości banków możemy je połączyć z dochodami osoby trzeciej, oczywiście jeśli się na to zgodzi. Jeśli chodzi o zabezpieczenie kredytu konsolidacyjnego, banki najchętniej przyjmują hipotekę (nie musi być naszą własnością, ale jej właściciel musi wyrazić zgodę). Zdarzają się też kredyty konsolidacyjne bez zabezpieczenia, ale tutaj nasze dochody muszą być naprawdę wysokie. Kredyt konsolidacyjny jest w ofercie większości banków. Każdy bank ma też swoje własne zasady jego przyznawania. Jeśli więc w jednym banku nasz wniosek został odrzucony, warto skierować się do innego, w którym być może go dostaniemy.0 Komentarze