Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Kredyt konsolidacyjny - kiedy opłaca się z niego skorzystać


Posiadacze kilku kredytów i pożyczek doskonale zdają sobie sprawę z tego, że sporym wyzwaniem jest ich terminowa spłata. Kilka rat w ciągu miesiąca sprawia, że z naszego domowego budżetu “wypływa” sporo pieniędzy, w związku z czym często brakuje ich na zapłatę czynszu czy rachunków za media. Na szczęście mamy sposób na rozwiązanie tego problemu. Możemy skorzystać z kredytu konsolidacyjnego, dzięki czemu zamiast kilku rat, będziemy mieli do spłaty jedną.
Kredyt konsolidacyjny jest w ofercie praktycznie każdego banku. Jak można go uzyskać? Procedura wygląda tu praktycznie tak samo jak w przypadku innych kredytów. Musimy mieć więc odpowiednią zdolność kredytową, dobrą historię kredytową, a jeśli w grę wchodzą duże kwoty, musimy mieć dla banku odpowiednie zabezpieczenie - zwykle w grę wchodzi hipoteka. W pierwszym kroku ubiegania się o kredyt konsolidacyjny, musimy przekazać do banku informacje o naszym aktualnym zadłużeniu w innych bankach. Jeżeli przejdziemy wszystkie procedury i kredyt zostanie nam przyznany, bank nie prześle pieniędzy na nasze konto, ale “roześle” je po bankach, w których mamy długi. Dzięki temu będziemy mieli tylko jeden kredyt i jedną miesięczną ratę.

Czy kredyt konsolidacyjny zawsze się opłaca? Oczywiście nie. Dlatego zanim złożymy o niego wniosek, powinniśmy sobie wszystko dokładnie wyliczyć. Przede wszystkim musimy sprawdzić, jakie będą koszty związane z ewentualnym zabezpieczeniem nowego kredytu. Jeśli w grę wchodzi tu hipoteka, koszty te będą największe. Możliwe że bank poprosi o jej wycenę, będziemy musieli płacić cały czas ubezpieczenie itp. Upewnijmy się także, czy w spłacając nasze obecne kredyty przed terminem spłaty, nie będziemy musieli płacić dodatkowej prowizji.

Każda osoba która zaciąga kredyt konsolidacyjny musi zdawać sobie sprawę z tego, jego koszt odsetek będzie wyższy, niż w przypadku wszystkich kredytów posiadanych obecnie. Wynika to z faktu, że kredyty konsolidacyjne są rozłożone na dłuższy okres czasu. W związku z tym płacimy niższe raty, ale z drugiej strony, zadłużenie spłacamy wolniej, więc odsetki są naliczane przez dłuższy czas i od wyższej kwoty zadłużenia. Jeśli jednak mamy problemy z terminową spłatą kilku kredytów, lepiej jest w sumie zapłacić więcej, ale nie mieć problemów finansowych.0 Komentarze