Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Kredyty dla górników


Kilka dni temu górnicy obchodzili swoje święto – Barbórkę. Jeszcze kilkanaście lat temu, była ona obchodzona niezwykle hucznie, dzisiaj już z mniejszą pompą. W dawnym ustroju górnicy byli jedną ż najważniejszych grup pracowniczych w naszym kraju. Mieli wiele przywilejów dzięki którym, ich życie stało na lepszym poziomie w porównaniu do innych zawodów. Widać to było zwłaszcza w aspekcie finansowym. Dzisiaj ta sytuacja powoli się zmienia. Przywilejów jest coraz mniej, a i praca nie jest pewna jak dawniej. Widać to np. w bankach. Kiedyś górnicy mogli liczyć na specjalne pożyczki czy kredyty. A jak wygląda to dzisiaj? Czy są jakieś specjalne kredyty dla górników?
Jak wiadomo banki preferują klientów którzy dużo zarabiają i mają stabilne zatrudnienie. A więc kilkanaście lat temu górnicy byli dla tych instytucji idealnym klientem. Jednakże dzisiaj wiele się pod tym względem zmieniło. I chociaż zarobki tej grupy zawodowej w dalszym ciągu są wysokie, to jednak jeśli chodzi o stabilność zatrudnienia nie jest już tak kolorowo. Wiele kopalń jest zamykanych, a te które jeszcze działają nie są pewne jak długo jeszcze będą to robić. A więc dla banków górnicy już nie są tak dobrą grupą. W związku z tym ciężko znaleźć w tych instytucjach specjalne kredyty dla górników. Oczywiście w dalszym ciągu mogą pojawić się takie oferty, zwłaszcza w mniejszych bankach spółdzielczych, które mają doskonałe rozeznanie na miejscowym rynku. Ale na pewno nie będą to oferty tak atrakcyjne jak to bywało kiedyś.
Specjalne kredyty dla górników mogą być związane z krótkoterminowymi kredytami. Mówimy tu o okolicznościowych kredytach na święta czy wakacje. W takich przypadkach, możemy mówić o lekko obniżonym oprocentowaniu, obniżonej prowizji (lub o jej braku), a także o uproszczonych procedurach związanych z udzieleniem kredytów. Na pewno ciężko znaleźć specjalne kredyty dla górników które są udzielane na dłuższy okres czasu. A wszystko przez wspomnianą wcześniej niepewność zatrudnienia w kopalniach.
Chociaż górnicy w dalszym ciągu są specjalną grupą zawodową, to jednak już nie mają oni aż tylu przywilejów. Dlatego kredyty dla górników nie są już w standardowej ofercie bankowej. Oczywiście jeśli poszukamy – możemy znaleźć coś atrakcyjnego dla tej grupy zawodowej. Ale oferta ta na pewno nie będzie tak ciekawa, jak jeszcze kilkanaście lat temu.0 Komentarze