Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Kredyty dla osób wykonujących wolne zawody


Jak wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, nie zawsze łatwo jest uzyskać kredyt. I chociaż nasze dochody wcale nie są małe, to jednak banki zanim podejmą decyzję kredytową, dokładnie sprawdzą jak długo pracujemy, jaki mamy zawód, na jaki okres czasu mamy podpisaną umowę itp. Ale są osoby, które z racji wykonywanego zawodu, są traktowane przez banki w sposób uprzywilejowany. Mowa tu o przedstawicielach tzw “wolnych zawodów”. Według Kodeksu Spółek Handlowych zaliczamy do nich: adwokatów, notariuszów, radców prawnych, rzeczników patetntowych, rzeczoznawców majątkowych, aptekarzy, lekarzy, dentystów, weterynarzy, położne, biegłych rewidentów, brokerów ubezpieczeniowych, doradców podatkowych, maklerów, księgowych, tłumaczy przysięgłych, architektów czy inżynierów budownictwa.
Dlaczego takie osoby mogą liczyć na przywileje? Albowiem wykonują one zawody, które wymagają szczególnych kwalifikacji i umiejętności. W związku z tym, osoby wykonujące wolne zawody, mają lepszą perspektywę jeśli chodzi o zatrudnienie i o wysokość uzyskiwanych dochodów. Ich dochody są bardziej stabilne, a nawet gdyby taka osoba pracę straciła, łatwo będzie jej znaleźć nowe zajęcie. Banki mają przez to zmniejszone ryzyko kredytowe, przez co mogą takim klientom zaproponować lepsze warunki kredytowe. Chodzi tu o niższą marżę, prowizję, o możliwość pożyczenia wyższych kwot itp. Nie możemy się więc dziwić, że osoby pracujące w wolnych zawodach, mają w bankach lepszą ofertę. Są oni po prostu dla banku lepszymi klientami, na których instytucja ta może “zarobić” w inny sposób.


0 Komentarze