Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Kto jest najlepszym poręczycielem kredytu


Banki starają się robić wszystko, by pożyczone pieniądze do nich wróciły. Dlatego min. badają zdolność kredytową swoich klientów, czy też ich historię kredytową. Stosują też różnego rodzaju zabezpieczenie kredytów. Jednym z nich może być poręczyciel. Jest to osoba (lub osoby), które przejmą na siebie obowiązek spłaty zadłużenia, jeśli nie będzie tego robił kredytobiorca. Jest to więc dosyć poważne zobowiązanie, zwłaszcza gdy mówimy o dużych kredytach. Często się więc zdarza, że możemy mieć problem aby odpowiedniego poręczyciela znaleźć. Kto w oczach banku jest najlepszym poręczycielem? Postaramy się to wyjaśnić.
Szukając odpowiedniej osoby która mogłaby poręczyć nasz kredyt, musimy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Po pierwsze, musi to być ktoś, kto ma odpowiednie dochody. Albowiem bank będzie sprawdzał jego zdolność kredytową w prawie że identyczny sposób jak wnioskodawców. Podobnie wygląda sprawa jeśli chodzi o historię kredytową. Bank wyśle zapytanie o poręczyciela do Biura Informacji Kredytowej, by sprawdzić czy ma jakieś zobowiązania a jeśli tak, to jak się z nich wywiązuje. Musimy też pamiętać, że poręczenie zostanie uwzględnione w rejestrach BIK i zapis o tym pozostanie do momentu całkowitej spłaty długu. Po drugie, musi to być osoba w odpowiednim wieku. Ma to zwłaszcza znaczenie, gdy zaciągamy kredyt lub pożyczkę na długi okres czasu. Zdecydowana większość banków ma określony limit wieku, jaki może mieć poręczyciel. Dlatego nie ma co szukać osoby która podżyruje nam kredyt wśród osób starszych. Szukając poręczyciela, musimy wziąć także pod uwagę jego stan cywilny. Albowiem może się zdarzyć, że jeśli jest on w związku, jego współmałżonek będzie musiał pofatygować się do banku, by złożyć na umowie poręczenia zgodę na podjęcie takiego zobowiązania. A więc siłą rzeczy lepszym kandydatem na poręczyciela jest osoba samotna.

Gdzie więc możemy szukać ewentualnych poręczycieli? Powinna to być osoba która nas zna i ufa, a więc “poszukiwania” należy rozpocząć wśród członków rodziny czy też przyjaciół. Trudno wyobrazić sobie by zgodę na poręczenie wyraził ktoś, kto nas zupełnie nie zna lub zna tylko przelotnie. Pamiętajmy, że to ważne zobowiązanie więc nie liczmy na to, że zgodzi się na nie każda osoba którą prosimy. Czasem musimy dać ewentualnemu poręczycielowi czas na to by się zastanowił i podjąć właściwą decyzję. I nie obrażajmy się jeśli nie wyrazi on na to zgody. Musimy wziąć pod uwagę jego argumenty i zrozumieć jego decyzję. Starajmy się postawić w jego sytuacji i odpowiedzmy sobie na pytanie - czy my zgodzili byśmy się na podpisanie umowy poręczenia. Wtedy łatwiej będzie nam zrozumieć jego decyzję.0 Komentarze