Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Mity na temat karty kredytowej

karta kredytowa

W naszym społeczeństwie krąży wiele negatywnych „mitów” na temat kart kredytowych. I to właśnie dlatego wiele osób obawia się złożyć o nią wniosek. A często przydałaby się ona w naszym portfelu, oczywiście pod warunkiem, że korzystamy z niej w sposób rozsądny. Poniżej przedstawimy kilka mitów na temat kart kredytowych i spróbujemy odpowiedzieć sobie na pytanie czy są one prawdziwe czy może jest to zwykły fałsz.
1. Karta kredytowa jest droga
To jedna z najczęściej słyszanych opinii na temat kart kredytowych. Ale nie jest ona do końca prawdziwa. Zgodnie z ustawą, wysokość oprocentowania kredytu – także tego na karcie kredytowej – nie może przekraczać liczby jaka wyszła nam jako wynik z wzoru:
2 x (3.5% + stopa referencyjna NBP)
Każdy kto wydaje kartę kredytową, nie może wprowadzić wyższego oprocentowania. Banki nie mogą więc dowolnie ustanawiać wyższego oprocentowania. Oczywiście mogą one wprowadzać różnego rodzaju prowizje i opłaty związane z kartą. Jednakże duża konkurencja na rynku sprawia, że coraz częściej tych opłat nie ma, a jeśli już są, to nie są one zbyt wysokie.
2. Karta kredytowa jest dla ludzi bogatych
Karta kredytowa rzeczywiście była oferowana tylko osobom o wysokich zarobkach lub dużych oszczędnościach. Jednak dzisiaj zupełnie się to zmieniło. O „kredytówkę” może się ubiegać każdy, kto spełnia odpowiednie wymogi banku. Chodzi tu przede wszystkim o zdolność kredytową i dobrą historię kredytową.
3. Mam kartę debetową więc nie potrzebuje kredytowej
Stwierdzenie to wynika z nieznajomości produktów bankowych. Karta debetowa to zupełnie inny produkt niż kredytówka. Za pomocą karty debetowej możemy korzystać z pieniędzy, które znajdują się na naszym koncie bankowych. Karta kredytowa, to dodatkowe pieniądze, z których możemy skorzystać, gdy na koncie będą już pustki.
4. Korzystanie z karty kredytowej w sieci internetowej jest niebezpieczne
Jeśli chcemy wykorzystać kartę kredytową do płatności w sieci internetowej, musimy podać jej dane (numer karty, datę ważności czy kod zabezpieczający). Wiele osób może się więc obawiać, że ktoś te dane przejmie i wykorzysta naszą kartę. Musimy jednak wiedzieć, że po pierwsze współczesne zabezpieczenia transakcji są bardzo dobre (autoryzacja 3D Secure), więc dane te niezmiernie trudno jest wykraść. Ponadto mamy procedurę chargeback, dzięki której mamy duże szansę na odzyskanie naszych pieniędzy, w przypadku ich skradzenia.
5. Karta kredytowa wprowadza w długi
Wiele osób uważa, że przez kartę kredytową łatwo można wpaść w długi, gdyż ciężko ją kontrolować. Ale dzieje się tylko wtedy, jeżeli do naszych finansów nie podchodzimy w sposób odpowiedzialny. Jeżeli będziemy z kredytówki korzystać nawet gdy czegoś nie potrzebujemy ale mimo to kupujemy, to tak, łatwo można się zadłużyć. Jednakże w przypadku właściwego korzystania z karty i spłaty długu na bieżąco, kartę kredytową możemy traktować jak każdą inną pożyczkę.
Karta kredytowa w wielu przypadkach jest nam niezbędna. Mowa tu np. o rezerwacji biletu lotniczego, hotelu czy też gdy chcemy wynająć samochód. Pamiętajmy jednak o tym, by korzystać z niej w sposób odpowiedzialny, tak jak w przypadku innych pożyczek, które zaciągamy w bankach.0 Komentarze