Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
- - - - -

Pożyczka na wyprawkę szkolną


Lipiec i sierpień, to miesiące, w których najczęściej udajemy się na urlopy i wypoczywamy nabierając sił na kolejne miesiące pracy czy też nauki. Bardzo często w tym okresie czasu wydajemy więcej pieniędzy niż zwykle, więc może się zdarzyć, że po powrocie z naszego wypoczynku, na bankowym koncie może pojawić się zero, czy też nawet debet. A musimy sobie zdawać sprawę z tego, że przecież gdy skończą się wakacje, to nasze dzieci będą musiały wrócić do szkoły. A z tym powrotem wiążą się spore wydatki.
Każde dziecko, które musi przecież nie tylko mieć wszystkie przybory szkolne, zeszyty, książki, czy też nawet nowe ubrania. Tym bardziej jest to istotne w tym roku, gdyż zmienia się system szkolnictwa, więc nie będzie można kupować używanych książek z poprzednich lat. Ale co zrobić, gdy po urlopie na naszym koncie znajdują się pustki? Oczywiście najczęściej pieniądze pożyczamy. Gdy myślimy o pożyczce, to najczęściej nasze myśli kierują się w stronę banków. Jednakże musimy sobie zdawać sprawę z tego, że pożyczanie w banku wiąże się z pewnymi formalnościami i nieco trwa. W związku z tym, często siadamy przed komputerem i szukamy firmy, która pożyczy nam pieniędzy przez Internet. Firm tego rodzaju jest bardzo dużo, więc z całą pewnością szybko możemy znaleźć taką, która pieniądze nam szybko pożyczy. Nie ma tu wielkich formalności, nie ma dokumentów czy zabezpieczenia. I to właśnie sprawia, że ludzie chętnie chwilówki przez Internet zaciągają. Które rozwiązanie jest lepsze? Wszystko zależy od tego, na czym nam bardziej zależy. Jeżeli chcemy pożyczyć pieniądze tanio, ale za to ze sporymi formalnościami, to najlepszy będzie bank. Jeżeli bardziej odpowiada nam szybkość i brak formalności, ale z drugiej strony zgadzamy się na większe koszty, to lepsza będzie firma pożyczkowa.

Ile pieniędzy potrzebujemy na szkolną wyprawkę dla naszego dziecka? Jak pokazują badania, średnio wydajemy około 500 zł na jedno dziecko. Pieniądze te przeznaczamy na zeszyty, książki, plecaki itp. Jeżeli więc mamy kilka dzieci, nasze wydatki w tym czasie mogą wynieść nawet kilka tysięcy złotych. I tyle zwykle pożyczamy pieniędzy, gdy brakuje nam pieniędzy na szkolną wyprawkę. Ale pożyczanie pieniędzy, wiąże się z tym, że musimy je oddać. W związku z tym musimy sobie zdawać sprawę z tego, że przyjdzie dzień, gdy ratę czy też całe zadłużenie będziemy musieli oddać. Dlatego też, zawsze pożyczajmy pieniądze gdy naprawdę ich potrzebujemy i gdy mamy pewność, że będziemy mieli środki na ich spłatę.0 Komentarze