Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Pożyczki na prezenty

pożyczki pożyczki na prezenty

Święta Bożego Narodzenia kojarzą nam się z rodzinną atmosferą, suto zastawionym stołem, choinką i … prezentami. Są ona zwłaszcza wyczekiwane przez naszych najmłodszych. W wigilijny dzień, co chwilę nasze dzieci zaglądają pod choinkę by sprawdzić, czy nie pojawiły się pod nią jakieś niespodzianki. Ale prezenty kosztują. A nie każdego stać, by w nawale świątecznych wydatków znaleźć jeszcze pieniądze na prezenty dla najbliższych. Co można więc zrobić? Najszybszym rozwiązaniem wydaje się pożyczka, dzięki której będziemy mieli pieniądze na niespodzianki.
Przed Świętami praktycznie każdy bank i firma pożyczkowa oferują specjalne pożyczki na Święta. Oczywiście niekoniecznie jest to oferta promocyjna. Czasem jest to zwykła pożyczka “opakowana” w świąteczne pudełko. I wcale nie wychodzi ona taniej, niż ta która jest oferowana przez cały rok - co więcej, może ona nawet być droższa. A więc takie pożyczki na prezenty wcale nie muszą okazać się dobrym rozwiązaniem. Tym bardziej, że w okresie przed Świętami, także i w sklepach możemy zauważyć nieco wyższe ceny na wiele produktów. I chociaż wszędzie widzimy w nich napisy informujące o promocjach i obniżkach cen, należy tu być bardzo ostrożnym, gdyż są to często tylko chwyty marketingowe, mające skłonić nas do wydawania pieniędzy.

Co więc zrobić, by na świąteczne prezenty nie pożyczać pieniędzy i nie wydawać na nie zbyt dużo pieniędzy? Przede wszystkim pomyślmy o prezentach z odpowiednim wyprzedzeniem. 3-4 miesiące przed Świętami, możemy trafić na na doskonałe oferty, które nie obciążą za bardzo naszego domowego budżetu. Innym rozwiązaniem, może okazać się samodzielne zrobienie podarków dla naszych najbliższych. Własnoręcznie wykonany album ze zdjęciami, pudełko na skarby itp może ucieszyć bardziej naszych najbliższych, niż prezent pochodzący ze sklepu, który może mieć każdy.

Pożyczki na prezenty to niezbyt dobre rozwiązanie. Po pierwsze możemy za nie przepłacić, a po drugie, musimy pamiętać, że spłata rat będzie ciążyła nam przez cały rok. Dlatego wnioskujmy o nie tylko w wyjątkowych przypadkach, gdy inne rozwiązania nie wchodzą już w grę.0 Komentarze