Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
- - - - -

Ranking kredytów konsolidacyjnych

kredyt konsolidacyjny

Kredyty konsolidacyjne to jedno z ciekawszych narzędzi banków komercyjnych, które pozwalają na zmniejszenie raty za dotychczasowe zobowiązania. W przypadku, kiedy osoba zobowiązana kredytami, pożyczkami lub kartami kredytowymi spłaca miesięcznie więcej niż jeden kredyt, to właśnie kredyt konsolidacyjny może okazać się ciekawym rozwiązaniem. Konsolidacja kredytów powoduje, że bank, w którym go otrzymujemy, spłaca dotychczasowe zobowiązania, a tym samym udziela kolejnego kredytu – znacznie niżej oprocentowanego.

W jakim banku wziąć kredyt konsolidacyjny?
Warto zwrócić uwagę, że kredyty konsolidacyjne to pewnego rodzaju kredyty indywidualne, a ich warunki są ustalane w zależności od zdolności kredytowej, wysokości konsolidowanych zobowiązań, oraz historii kredytowych. Jednak przeglądając strony internetowe poszczególnych banków można znaleźć podstawowe informacje na temat tych kredytów.
Poniżej znajduje się lista kilku banków, które oferują kredyty konsolidacyjne na zupełnie różnych warunkach.
  • Alior Bank – kredyt konsolidacyjny na maksymalną kwotę aż 200 000 zł. Oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego w Aliorze wynosi około 7,77%, jednak wysokość prowizji wynosi 0%, co w ostatnim czasie jest bardzo rzadko spotykane wśród banków. Maksymalny okres na spłatę kredytu to 60 miesięcy. Sprawdź ranking kredytów konsolidacyjnych i pozycję Alior Banku w tym rankingu.
  • PLUS BANK S.A. – maksymalna kwota zobowiązania 15 000 zł, okres na spłatę aż 120 miesięcy. Oprocentowanie 5% (niższe niż w przypadku Alior Banku), jednak wartość prowizji to aż 8.99%.
  • Santander Consumer Bank – maksymalna kwota kredytu konsolidacyjnego to jedynie 25 000 zł, czyli sporo mniej niż w przypadku Alior Banku. Okres na spłatę to 60 miesięcy. Oprocentowanie 3,99% (czyli najniższe spośród powyższych), jednak wartość prowizji to 9,8%, (najwyższe), co znacząco podnosi wartość zobowiązania.
  • Deutsche Bank Polska – maksymalna kwota konsolidacji to 200 000 zł rozłożone w 96 ratach. Wartość oprcentowania to 7,49%, jednak wartość prowizji to prawie tyle samo – 7,5%.
Powyższe warunki są wyłącznie reprezentatywne, dlatego starając się o kredyt konsolidacyjny warto złożyć kilka wniosków kredytowych w różnych bankach i wybrać ofertę najlepszą dla siebie. Pamiętaj, że banki mogą nieco zmieniać warunki spłaty kredytu i dostosować je do Twoich możliwości.1 Komentarze

Zdjęcie
prezesik24
maj 15 2017 12:02

W kolejnym artykule kolejne błędy, skąd wy bierzecie te informacje ??


Szukaj artykułów


Najnowsze komentarze