Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

W czym może pomóc nam otwarta linia kredytowa


Warto mieć pieniądze na niespodziewane wydatki. Doskonale zdaje sobie sprawę z tego każdy, kto chociaż raz musiał szybko “zorganizować” pieniądze na naprawę samochodu, czy też by naprawić zepsutą pralkę. Dlatego też każdy z nas powinien mieć jakieś pieniądze odłożone na “czarną godzinę”. Niestety wiele osób z różnych zresztą względów takich pieniędzy nie ma. Dlatego warto się zabezpieczyć i postarać się otworzyć w banku w którym mamy nasz rachunek otwartą linię kredytową, która jest do tego rachunku przypisana.
Otwarta linia kredytowa to pożyczka, o którą może się ubiegać praktycznie każdy. Wystarczą tylko comiesięczne wpływy na rachunek i pozytywna ocena banku. Bank przyzna nam dodatkową kwotę z której w razie potrzeby będziemy mogli skorzystać. Co ważne, jest to kredyt odnawialny, a więc gdy spłacimy część zadłużenia, będziemy mogli z niego ponownie skorzystać. Wysokość limitu może być różna i zależy od naszych wpływów a także od wewnętrznych regulaminów banku. Niektóre banki mogą zaoferować nawet pięciokrotność naszych miesięcznych wpływów na rachunek, inne mogą nam zaoferować mniej. Musimy pamiętać, że odsetki jakie będziemy oddawać do banku naliczane będą nie od przyznanego nam limitu, ale tylko od wykorzystanej kwoty w danym miesiącu. Czyli jeśli bank przyznał nam limit w wysokości 5 000 zł, a my wykorzystaliśmy tylko 3 000 zł, odsetki naliczone zostaną nam od kwoty 3 000 zł.

Czy otwarta linia kredytowa może się nam przydać? Zdecydowanie tak. Jeśli musimy nagle wydać większą kwotę, a nie mamy jej na naszym koncie, możemy skorzystać z przyznanego nam limitu i bez większych problemów zaspokoić nasze finansowe potrzeby. Po spłacie zadłużenia, w dalszym ciągu będziemy mogli korzystać z limitu, gdy ponownie będziemy w finansowej potrzebie.

Pamiętajmy jednak, że limit kredytowy jest pożyczką, więc będzie odnotowany w Biurze Informacji Kredytowej. W związku z tym będzie on brany pod uwagę przy wyliczaniu zdolności kredytowej, jeśli będziemy ubiegać się o kredyt gotówkowy czy kredyt mieszkaniowy.0 Komentarze