Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Wakacje kredytowe – oddech od spłaty kredytu

wakacje kredytowe

Zaciągając kredyt hipoteczny na 25 lub więcej lat, nie do końca zdajemy sobie sprawę z tego, co wydarzy się w przyszłości. Nie wiadomo, jak będzie wyglądała nasza sytuacja finansowa i czy będziemy zawsze mieli wystarczającą ilość środków finansowych, by regulować nasze raty w terminie. Dlatego szukając banku, w którym pożyczymy pieniądze, warto sprawdzić, czy będziemy mogli skorzystać z chwilowej przerwy w spłacie zadłużenie, czyli z tzw. „wakacji kredytowych”.
Co to wakacje kredytowe
Wakacje kredytowe to nic innego, jak czasowe zawieszenie spłat naszego zadłużenia. Zwykle możemy z nich skorzystać raz w roku, lub też raz na kilka lat. Banki pod tym względem mają własną strategię i nie w każdym z nich wygląda to tak samo. Spłata może być odroczona na jeden miesiąc lub też na kilka miesięcy. To także jest indywidualna decyzja banku, a wszelkie informacje na ten temat, powinny znajdować się w umowie kredytowej. Oczywiście, aby odroczyć spłatę raty, musimy wcześniej zgłosić naszą prośbę do banku, a instytucja ta musi na to wyrazić zgodę. W przeciwnym razie bank zacznie nam naliczać karne odsetki, a są to przecież dodatkowe koszty. Zazwyczaj nie każda osoba może z wakacji kredytowych skorzystać. Najczęściej banki uzależniają przerwę w spłacie od terminowych spłat kredytu. Jeżeli kredytobiorca nie spłaca rat w wyznaczonych terminach, o przewie w spłatach zwykle może zapomnieć.
Czy wakacje kredytowe są opłacalne?
Fakt, że skorzystamy z wakacji kredytowych i nie będziemy spłacać kredytu przez jakiś czas, wcale nie oznacza, że w tym czasie bank nie będzie naliczał nam odsetek. Po takiej przerwie, przygotuje dla nas nowy harmonogram spłaty, w którym albo zostanie wydłużony okres spłaty, albo zostaną nam podniesione miesięczne raty. W związku z tym, całkowite koszty naszego kredytu wzrosną. Tym bardziej, że niektóre banki mogą pobierać prowizję, za przygotowanie aneksu do umowy, związanego z wprowadzeniem w życie wakacji kredytowych.
Wakacje kredytowe to doskonała opcja na trudny pod względem finansowym czasie, więc warto zatroszczyć się o to, by możliwość skorzystania z nich była zapisana w umowie kredytowej. Nigdy nie wiadomo, kiedy taka opcja może się nam przydać.0 Komentarze