Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Zalety i wady debetu na rachunku

debet debet w rachunku

W obecnych czasach, zdecydowana większość z nas ma konto bankowe. To właśnie na nie „wpływa” nasz pensja czy emerytura, to za jego pośrednictwem dokonujemy różnego rodzaju płatności. Ale bankowy rachunek, daje nam także inne korzyści. Możemy np. skorzystać z dodatkowych pieniędzy. Albowiem większość banków daje nam możliwość zawnioskowania o tzw. debet. Jest to pożyczka, z której środki możemy przeznaczyć na dowolny cel.
Jak działa debet? Otóż dzięki niemu, możemy wybrać z naszego konta więcej, niż rzeczywiście mamy na nim środków. Dla przykładu – na naszym koncie mamy 2000 zł. Bank przyznał nam debet w wysokości 1000 zł. A więc w sumie możemy wybrać 3000 zł. Jeżeli wykorzystamy całe 1000 zł z debetu, pożyczka zostanie wykorzystana w całości. Jednakże nie musimy od razu skorzystać z całej przyznanej nam kwoty. Możemy to zrobić w dowolnym momencie. Co ważne, bank będzie naliczał odsetki tylko od wykorzystanej kwoty i za okres gdy rzeczywiście będziemy „pod kreską”. Musimy pamiętać, że każda wpłata na rachunek zmniejsza lub niweluje zadłużenie całkowicie.

Zastanówmy się, jakie zalety ma bankowy debet. Na pewno musimy na początku powiedzieć o jego dostępności. Może go dostać praktycznie każdy. Oczywiście bank sprawdzi obroty na naszym rachunku, naszą historię kredytową itp. Jednakże na pewno procedury są tu uproszczone i o wiele łatwiej dostać debet niż inną pożyczkę. Nie musimy też dostarczać do banku zbyt wielu dokumentu, aby debet został nam przyznany. Na pewno jest to też jedna z tańszych pożyczek. Tym bardziej, że odsetki naliczane są tylko w momencie gdy rzeczywiście korzystamy z debetu.

A jakie są wady debetu? Na pewno nie pożyczymy dzięki niemu zbyt dużo pieniędzy. Zwykle mówimy tu o jednokrotnych lub dwukrotnych miesięcznych dochodach. Ponadto zazwyczaj debet przyznawany jest na maksymalnie 12 miesięcy. Po tym czasie całe zadłużenie musi zostać spłacone. Możemy wprawdzie ubiegać się o niego ponownie, jednak wiąże się to ponownie z procedurą jaką przechodziliśmy za pierwszym razem.

Debet to na pewno dobra opcja dla wszystkich, którzy lubią mieć rezerwę na swoim koncie. Możemy wtedy łatwo skorzystać z pieniędzy jakie przyznał nam bank i oddać je, gdy nasza sytuacja finansowa się poprawi.0 Komentarze