Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

Oddłużanie


Jak wyjść z długów

gru 07 2017 07:26 | Marcin w Oddłużanie

Wszelkiego rodzaju statystyki pokazują, że Polacy pożyczają coraz więcej. Sprzyjają temu niskie stopy procentowe jakie obecnie obowiązują w naszym kraju, oferta firm pożyczkowych, które pożyczają pieniądze praktycznie każdemu, a także działania marketingowe instytucji pożyczających pieniądze, które z każdej strony zachęcają nas do składania wniosków o kredyty czy pożyczki. Niestety taki łatwy dostęp do pieniędzy sprawia, że część osób zadłuża się ponad miarę i później miewa spore problemu z terminową spłatą swoich zobowiązań.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Jak poradzić sobie ze stresem wywołanym przez d...

wrz 29 2017 07:49 | Marcin w Oddłużanie

Zaciągając kredyt lub pożyczkę, raczej nie bierzemy pod uwagę problemów z ich spłatą. Jednakże w naszym życiu mogą się pojawić niespodziewane okoliczności, które sprawią, że nie będziemy mogli terminowo spłacać naszych zobowiązań. I nie mówimy tu tylko o pożyczki. Mowa tu o rachunkach za media, kablówkę, telefon komórkowy itp. Narastające długi, mogą wywołać u nas stres, który może tylko pogłębić naszą fatalną sytuację. Należy więc robić wszystko, aby nie dopuścić do długów z którymi mamy problem, a ponadto musimy umieć radzić sobie ze stresem, który na skutek długów może się u nas pojawić.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Czym różni się windykator od komornika

lip 28 2017 15:20 | Marcin w Oddłużanie

Bez względu na to, czy pożyczamy pieniądze w banku czy też w firmie pożyczkowej, zawsze mamy nadzieję, że bez problemów i w terminie ją spłacimy. Niestety życie czasami płata nam różne figle i w związku z tym, mamy kłopoty z terminową obsługą naszych długów. Możemy przecież stracić pracę, możemy się rozchorować itp. Wszystko to może sprawić, że nasze dochody spadną i nie będziemy mieli wystarczającej ilości środków, by spłacać nasze raty.

Czytaj artykuł →    1 komentarzy    -----


Windykacja należności, czyli jak dbać o swoją p...

cze 22 2017 00:27 | mentalny w Oddłużanie

Osoby prowadzące działalność gospodarczą, doskonale zdają sobie sprawę z tego, że aby firma prawidłowo funkcjonowała, musi mieć płynność finansową. Mówiąc prościej, musi ona mieć na swoim koncie wystarczającą ilość środków finansowych, by móc na bieżąc...

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    windykacja

Upadłość konsumencka w Anglii

cze 09 2017 09:16 | mentalny w Oddłużanie

Upadłość konsumencka, chociaż brzmi przygnębiająco, może okazać się szansą na wyjście ze spirali zadłużeniowej i zakończyć okres pełen trudnych sytuacji i chronicznych kłopotów finansowych. Współcześnie, coraz częściej można usłyszeć o upadłości konsumenckiej transgranicznej w Wielkiej Brytanii.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    upadłość konsumencka


Co to spirala zadłużenia i jak z niej wyjść

maj 31 2017 20:31 | Marcin w Oddłużanie

Jak podają wyniki badań przeprowadzanych wśród kredytobiorców, nawet 2 mln naszych rodaków ma problemy ze spłatą swoich zobowiązań. Część z nich, aby je spłacać, zaciąga w bankach lub instytucjach pożyczkowych kolejne zobowiązania, a część ma to w swoich planach. Jak łatwo się domyśleć, takie pożyczki w prosty sposób prowadzi do tzw. „spirali zadłużenia”.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Co to Fundusz Wsparcia Kredytobiorców

lis 22 2016 22:34 | Marcin w Oddłużanie

Kłopoty związane ze spłatą kredytu hipotecznego, mogą spotkać każdego z nas. Zwłaszcza, gdy kredytobiorca straci pracę. Doskonale rozumie to Bank Gospodarstwa Krajowego i dlatego instytucja ta powołała Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Jego zadaniem jest wsparcie tych osób, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej i w związku z tym nie są w stanie spłacać rat swojego kredytu.

Czytaj artykuł →    1 komentarzy    -----


Charakterystyka polskiego dłużnika

lut 05 2017 00:45 | mentalny w Oddłużanie

Ma około 36 lat i mieszka w województwie śląskim albo mazowieckim. Na czarnej liście Biura Informacji Kredytowej znalazł się, ponieważ nie spłacał rat zaciągniętego kredytu w terminie. Dłużnicy zapisywani są również w rejestrze Biur Informacji Gospodar...

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    dług, dłużnicy

Czy warto skorzystać z usług firm oddłużeniowych

lut 02 2017 17:47 | Marcin w Oddłużanie

W problemy finansowe może wpaść każdy, kto często korzysta z bankowych kredytów czy pożyczek. Bo chociaż pieniądze pożyczamy zawsze z myślą o tym, że je w terminie spłacimy, to jednak w życiu zdarzają się trudne sytuacje i niektórzy mają z tym problemy.

Czytaj artykuł →    1 komentarzy    -----


Gdzie zadłużeni mogą szukać pomocy

sty 28 2017 22:20 | Marcin w Oddłużanie

Jak pokazują różnego rodzaju badania i statystyki, Polacy mają coraz więcej długów, z którymi nie mogą sobie poradzić. Powodów tego stanu rzeczy może być kilka. Utrata zatrudnienia czy zadłużenie ponad miarę to chyba najpopularniejsze. Osoby które nie mogą poradzić sobie ze swoimi długami różnie reagują na taką sytuację. Jedni próbują „walczyć” z długami i w jakiś sposób próbują rozwiązać swój problem. Inni zamykają się w sobie, nie chcą widzieć się z innymi ludźmi i nie chcą od nich żadnej pomocy. A pomoc w takich sytuacja na pewno jest bardzo potrzebna. Chodzi tu zarówno o porady prawne jak i psychologiczne, gdyż zwykle stan psychiczny zadłużonych pozostawia wiele do życzenia.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----