Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Co to Fundusz Wsparcia Kredytobiorców


Kłopoty związane ze spłatą kredytu hipotecznego, mogą spotkać każdego z nas. Zwłaszcza, gdy kredytobiorca straci pracę. Doskonale rozumie to Bank Gospodarstwa Krajowego i dlatego instytucja ta powołała Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Jego zadaniem jest wsparcie tych osób, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej i w związku z tym nie są w stanie spłacać rat swojego kredytu.
Kto może skorzystać z takiego wsparcia? Wsparcie może być przyznane gdy zostanie spełniony przynajmniej jeden z poniższych warunków:
  • w dniu gdy Kredytobiorca składa wniosek o wsparcie, ma on statut bezrobotnego,
  • Kredytobiorca ponosi koszty miesięczne obsługi kredytu w wysokości większej niż 60% dochodów osiąganych przez dane gospodarstwo domowe,
  • miesięczny dochód na jedną osobę nie przekracza 624 zł w przypadku gospodarstwa jednoosobowego i 514 zł w przypadku gospodarstwa wieloosobowego,
Jeżeli wniosek złożony przez Kredytobiorcy zostanie zaakceptowany, przez 18 miesięcy będzie on otrzymywał wsparcie w wysokości raty kapitałowo odsetkowej, ale nie więcej niż 1 500 zł miesięcznie. A jak pieniądze się oddaje? Po zakończeniu dopłat, osoba uzyskująca wsparcie, ma dwa lata karencji i po tym terminie uzyskane środki należy oddać w 8 ratach. Co ważne, od pożyczonych pieniędzy nie są pobierane żadne koszta.
Jeżeli więc masz kredyt hipoteczny, (zarówno w złotówkach jak i w innej walucie), zobacz, czy nie przysługuje Ci wsparcie z Funduszu Wsparcia Kredytobiorców, gdyż możesz dzięki temu zyskać finansowy oddech.1 Komentarze

Więcej na temat Funduszu we wpisie na mojej stronie: http://finron.pl/dziala-fundusz-wsparcia-kredytobiorcow/