Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Gdzie zadłużeni mogą szukać pomocy


Jak pokazują różnego rodzaju badania i statystyki, Polacy mają coraz więcej długów, z którymi nie mogą sobie poradzić. Powodów tego stanu rzeczy może być kilka. Utrata zatrudnienia czy zadłużenie ponad miarę to chyba najpopularniejsze. Osoby które nie mogą poradzić sobie ze swoimi długami różnie reagują na taką sytuację. Jedni próbują „walczyć” z długami i w jakiś sposób próbują rozwiązać swój problem. Inni zamykają się w sobie, nie chcą widzieć się z innymi ludźmi i nie chcą od nich żadnej pomocy. A pomoc w takich sytuacja na pewno jest bardzo potrzebna. Chodzi tu zarówno o porady prawne jak i psychologiczne, gdyż zwykle stan psychiczny zadłużonych pozostawia wiele do życzenia.
Na całe szczęście, osoby które nie radzą sobie ze spłacaniem swoich długów, mogą liczyć na pomoc kilku organizacji i stowarzyszeń, które służą im pomocą. Zaczyna się zwykle od rozmowy z psychologiem. Pomoże on „pozbierać” się i uwierzyć, że można wyjść z tak trudnej sytuacji. Następnie następuje pomoc prawna i finansowa. Co ważne, za wszystkie te usługi nie trzeba nic płacić. Dla osoby, która potrzebuje pieniędzy, taka darmowa pomoc jest niezmiernie ważna.
Poniżej przedstawiamy kilka stowarzyszeń, do których można zwrócić się o pomoc w trudnych sytuacjach związanych z kredytami.
Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej
Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej (SKEF) powstało w 1997 roku w Gdyni. Działa ono na wielu frontach, pomagając min. zadłużonym. Jego ośrodki możemy spotkać w Gdyni, Warszawie, Krakowie, Wrocławiu u Białej Podlaskiej. Pomoc w SKEF może uzyskać każdy, kto ma problemy finansowe i chciałby uzyskać pomoc prawną. Ze stowarzyszeniem można także skontaktować się telefonicznie lub drogą mailową.
Stowarzyszenie Program Wsparcia Zadłużonych
Stowarzyszenie Program Wsparcia Zadłużonych działa od roku 2010. Oferuje ono pomoc prawną, finansową, a także proponuje pomoc psychologiczną. Osoby zadłużone, mogą spotykać się w ramach Grup Anonimowych Dłużników. Na spotkaniach można uzyskać pomoc i wsparcie, co ważne bez żadnych opłat.
Stowarzyszenie Osób Ubogich i Zadłużonych
Stowarzyszenie Osób Ubogich i Zadłużonych oferuje pomoc dla ludzi z długami lub mających problemy finansowe. Można w nim uzyskać pomoc prawną i finansową. Doradcy stowarzyszenia udzielą informacji jak rozwiązać problem z długami i co zrobić, by w nie znowu nie popaść.
Jeżeli mamy długi nie powinniśmy się więc załamywać, tylko powinniśmy szukać rozwiązania naszego problemu. Między innymi po to właśnie zostały powołane wymienione stowarzyszenia. Warto skorzystać z ich pomocy i wykaraskać się ze swoich finansowych kłopotów.0 Komentarze