Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Jak poradzić sobie ze stresem wywołanym przez długi


Zaciągając kredyt lub pożyczkę, raczej nie bierzemy pod uwagę problemów z ich spłatą. Jednakże w naszym życiu mogą się pojawić niespodziewane okoliczności, które sprawią, że nie będziemy mogli terminowo spłacać naszych zobowiązań. I nie mówimy tu tylko o pożyczki. Mowa tu o rachunkach za media, kablówkę, telefon komórkowy itp. Narastające długi, mogą wywołać u nas stres, który może tylko pogłębić naszą fatalną sytuację. Należy więc robić wszystko, aby nie dopuścić do długów z którymi mamy problem, a ponadto musimy umieć radzić sobie ze stresem, który na skutek długów może się u nas pojawić.
Jak podała Policja, w roku 2014 ponad 500 osób targnęło się na swoje życie, albowiem mieli oni problemy z długami. Jak widać, jest to spora liczba i należy robić wszystko, aby się ona zmniejszała.

Jak podają specjaliści, nadmierne zadłużenie z którym nie potrafimy sobie poradzić sprawia, że oprócz kłopotów finansowych, pojawiają się też kłopoty ze zdrowiem. Zwykle objawiają się one lękami, kłopotem ze snem, brakiem koncentracji, nerwicami czy nawet depresją. U osób z długami często zauważa się podwyższone ciśnienie, co zwiększa ryzyko zawału czy udaru. Można sobie wyobrazić, jak będzie wyglądał nasz organizm, jeżeli stres będzie u nas występował latami. Z pewnością wizyty u lekarza, będą u takich osób codziennością. Dlatego więc należy robić wszystko, aby pozbyć się zobowiązań finansowych, dzięki czemu pozbędziemy się też i stresu.

WIększość osób z długami, zamyka się w sobie, nie chce o swoich problemach z nikim rozmawiać, itd. A jest to chyba najgorsze rozwiązanie. Jeżeli tłumimy w sobie problemy, nigdy sobie z nimi nie poradzimy. Przede wszystkim musimy przyznać się przed samym sobą, że mamy długi. To pierwszy i najważniejszy krok w kierunku wyjścia ze stresu. Po nim na pewno walka z długami i stresem będzie łatwiejsza. A walczyć trzeba. Przede wszystkim musimy ustalić, co co robić, aby wyjść z długów. Niezbędne staną się więc wizyty w bankach i innych instytucjach w których mamy zadłużenie, aby ustalić plan działania. Nie bójmy się takich wizyt. Musimy wiedzieć, że bankom też zależy, aby pożyczone przez nas pieniądze do nich wróciły. Wspólnie na pewno będzie można znaleźć jakieś rozwiązanie. Róbmy też wszystko, aby zwiększyć nasze dochody, dzięki czemu będziemy mogli więcej środków przeznaczyć na spłatę długów. Poszukajmy dodatkowej pracy w weekend, sprzedajmy na serwisach aukcyjnych niepotrzebne ubrania czy rzeczy z naszego mieszkania - może się z tego uzbierać całkiem niezła sumka. Jeżeli wszystko dobrze zaplanujemy i będziemy postępowali zgodnie z naszymi wytycznymi, po jakimś czasie z pewnością wyjdziemy na finansową prostą, a w związku z tym, nasz stres minie. Oczywiście nie jest to proste, ale przy odrobinie wysiłku i pomocy przyjaznych nam ludzi, możemy uporać się z kłopotami i zacząć normalnie żyć.0 Komentarze