Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Jak wyjść z długów


Wszelkiego rodzaju statystyki pokazują, że Polacy pożyczają coraz więcej. Sprzyjają temu niskie stopy procentowe jakie obecnie obowiązują w naszym kraju, oferta firm pożyczkowych, które pożyczają pieniądze praktycznie każdemu, a także działania marketingowe instytucji pożyczających pieniądze, które z każdej strony zachęcają nas do składania wniosków o kredyty czy pożyczki. Niestety taki łatwy dostęp do pieniędzy sprawia, że część osób zadłuża się ponad miarę i później miewa spore problemu z terminową spłatą swoich zobowiązań.
Nie trzeba chyba nikomu mówić, że problemy ze spłatą rat, powodują zwiększenie kosztów obsługi długu. Kredytobiorcy muszą bowiem płacić odsetki karne, koszty związane z wysyłaniem upomnień, czy koszty postępowania egzekucyjnego, gdy dług trafi już do komornika. W związku z tym, osoby które nie mają pieniędzy na spłatę samych rat, popadają w ogromne tarapaty finansowe, które mogą skończyć się bardzo źle. Dlatego należy po pierwsze zaciągać kredyty w sposób rozważny, a gdy już okazało się, że mamy problemy ze spłatą, trzeba natychmiast działać, by ograniczyć narastanie dodatkowych kosztów.

W jaki więc sposób pozbyć się długów, zwłaszcza tych przeterminowanych? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Możemy zrobić kilka rzeczy, by nasze konto w banku było wyzerowane. Jeżeli mamy kredyty i pożyczki, które spłacamy w terminie, ale bardzo obciążają one nasz domowy budżet, możemy postarać się spłacić je szybciej. Jednakże aby to zrobić, musimy po pierwsze zwiększyć nasze miesięczne dochody, a po drugie, powinniśmy ograniczyć nasze miesięczne koszty. W takim wypadku, w naszym domowym budżecie będziemy mieli więcej pieniędzy, co pozwoli nam na szybszą spłatę długów. Możemy np. spłacać po dwie raty danego kredytu, co po pierwsze sprawi, że szybciej kredyt spłacimy, a po drugie, koszty ogólne długu będą mniejsze, gdyż spłacimy go wcześniej. Możemy też nasze kredyty skonsolidować. W tym celu powinniśmy udać się do banku, który udzieli nam kredytu konsolidacyjnego. Dzięki niemu, spłacimy wszystkie nasze pożyczki i kredyty, a nam do spłaty pozostanie jeden kredyt, którego rata będzie z całą pewnością niższa, niż rata kredytów, które obecnie posiadamy. Coraz więcej banków, udzielających takich kredytów, nie wymaga od swoich klientów zabezpieczenia hipotecznego, więc gdy tylko mamy zdolność kredytową, możemy się o taki kredyt ubiegać.

Nieco gorzej wygląda sprawa w przypadku osób, które mają kredyty spłacane z opóźnieniem lub niespłacane wcale. Przede wszystkim takie osoby powinny zacząć „działać” gdy tylko zauważą, że mają problemy ze spłatą długu. Najlepiej w takim wypadku skontaktować się z instytucjami, w których mamy dług i wyjaśnić w czym tkwi problem. W takim wypadku, można znaleźć wspólne rozwiązanie, które będzie korzystne zarówno dla banków, jak i dla zadłużonego. Można wydłużyć okres spłaty, przez co raty będą niższe, może bank zaproponuje nam „wakacje kredytowe”, dzięki czemu nie będziemy musieli przez jakiś czas spłacać rat itp. Oczywiście oprócz tych działań ze strony banku, musimy też sami sobie pomóc. Podobnie jak pisaliśmy wcześniej, powinniśmy poszukać dodatkowej pracy, ograniczyć nasze miesięczne koszty czy też poszukać banku, który udzieli nam kredytu konsolidacyjnego. Jednakże w tym przypadku raczej zawsze niezbędnym zabezpieczeniem będzie hipoteka, gdyż banki mogą się obawiać, że klient w dalszym ciągu nie będzie spłacał długów w terminie.

Jak widzimy pozbycie się długów chociaż trudne, jest jak najbardziej możliwe. Będzie to wymagało od nas sporo samozaparcia i wyrzeczeń, jednak tylko dzięki temu możemy osiągnąć sukces. Najlepiej jednak nie zadłużać się ponad miarę, gdyż dzięki temu, unikniemy wielu kłopotów, a0 Komentarze