Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Oddłużanie osób fizycznych - jak może przebiegać?


Długi, których nie można spłacić, albo komornik, który lada chwila może zająć majątek, to niestety sytuacja częsta w polskich rodzinach. Zaciąganie kredytów ponad możliwości spłaty jest poważnym, ale nierzadko popełnianym błędem. Piętrzące się zaległości powodują z kolei, że coraz trudniej jest znaleźć środki na spłatę długów oraz bieżące potrzeby, a to z kolei może prowadzić do następnych, błędnych decyzji finansowych. Jak zatem poradzić sobie z problemami?
Co zrobić, kiedy pojawiają się problemy z długami?

Długi potrafią spędzić sen z powiek tych osób, które borykają się z nimi i nie mogą samodzielnie sobie poradzić. W efekcie często podejmują oni nieodpowiednie decyzje, sięgają po doraźne środki zaradcze, takie jak pożyczki-chwilówki, a także powoli przestają prowadzić normalne życie, gdyż każda chwila zaprzątnięta jest myślami o długach. W efekcie spirala zadłużenia napędza się i z każdą chwilą wyjście z takiej trudnej sytuacji samodzielnie jest mniej prawdopodobne.

Z pomocą tym osobom przychodzą profesjonaliści z kancelarii D2D Group, których dokładną ofertę znaleźć można na stronie kancelariad2dgroup.pl. W pierwszej kolejności oferują oni niezobowiązujące i bezpłatne konsultacje, które pozwolą na ocenę sytuacji. Na podstawie dostępnych danych można ocenić zarówno dług, jak i możliwości jego spłacenia, w oparciu o prognozę przyszłych dochodów. Dzięki temu możliwe jest dobranie najbardziej odpowiedniego rozwiązania, które pozwoli uwolnić się od długów.

Na czym dokładnie polega oddłużanie osób fizycznych?

W pierwszej kolejności oddłużanie polega na doradztwie i analizie sytuacji finansowej w chwili obecnej oraz w przyszłości. Znajomość praw i możliwości, jakie posiada konsument obciążony kredytami, jest pierwszym krokiem do wyjścia z trudnej sytuacji materialnej.

Kolejnym krokiem, jaki może być podjęty przez doradców z Kancelarii D2D Group jest przedstawienie realnych rozwiązań, a także pomoc w opracowaniu optymalnego planu. W ramach tych działań profesjonaliści mogą pomóc swoim klientom w negocjacjach z wierzycielami oraz w restrukturyzacji zobowiązań. Najczęściej polega to na modernizacji rat w taki sposób, aby zmniejszyć je do poziomu akceptowanego przez dłużnika. Dzięki temu może on ze swoich przychodów zarówno spłacać kredyty, jak również prowadzić normalne życie. Kancelaria świadczy także pomoc w zakresie kontaktu z komornikami i windykatorami, pomagając w uniknięciu zajęcia mienia.

Ostatnim krokiem, jaki może zostać podjęty, jest ogłoszenie upadłości konsumenckiej, które powinno zostać przeprowadzone rzetelnie i zgodnie z prawem. Jest to jednak rozwiązanie ostateczne, którego należy podejmować się dopiero wtedy, gdy wcześniejsze kroki nie mogą zostać zrealizowane.

W końcowym rozrachunku pomoc kancelarii D2D Group polega na umożliwieniu wyjścia z długów w sposób najbardziej optymalny dla klienta. Dzięki temu może on po trudnym okresie powrócić do normalnego życia.

fot. materiały prasowe0 Komentarze