Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Pożyczki dla zadłużonych - czy warto z nich korzystać?


Polskie społeczeństwo zadłuża się coraz bardziej. Pokazują to różnego rodzaju badania i analizy, które od czasu do czasu pojawiają się w prasie czy telewizji. Duży wpływ na to ma łatwość z jaką możemy dzisiaj zaciągać kredyty czy pożyczki, intensywne kampanie reklamowe promujące produkty kredytowe itp. Jeżeli pożyczamy pieniądze i stać nas na ich spłatę - nie ma problemu. Gorzej, jeśli po jakimś czasie wpadamy w kłopoty finansowe spowodowane nadmiarem pożyczek.
Z całą pewnością każda osoba która przesadziła z kredytami czy pożyczkami chce się ich pozbyć. Najlepszym rozwiązaniem dla większości, byłoby pożyczenie gdzieś pieniędzy, rozłożenie spłaty na długi okres czasu i pozbycie się długów. Ale czy pożyczki dla zadłużonych są gdzieś dostępne? Oczywiście tak, ale ich uzyskanie wcale nie musi być łatwe.

Pożyczki dla zadłużonych w bankach

Idealnym przykładem dla pożyczki dla zadłużonych w bankach, może być kredyt konsolidacyjny. Za jego pomocą, spłacamy wszystkie nasze długi i do spłaty pozostaje nam jeden kredyt. Jego atutem jest to, że jego spłata jest rozłożona na długi okres czasu, a jego oprocentowanie zazwyczaj dużo niższe niż długów, które posiadamy. Jednakże uzyskanie takiego kredytu nie jest sprawą łatwą. Musimy mieć przede wszystkim zdolność kredytową, czyli bank musi ocenić, czy stać nas na spłatę naszych zobowiązań. Po drugie, zazwyczaj zabezpieczeniem takiego kredytu jest hipoteka, więc po pierwsze musimy ją mieć (lub inna osoba musi się zgodzić, że swoja hipoteką zabezpieczy nasz kredyt).

Pożyczka dla zadłużonych w firmie pozabankowej

Pożyczki dla zadłużonych są oferowane także przez firmy pozabankowe. Zazwyczaj pożyczkodawcy nie sprawdzają naszej zdolności kredytowej czy historii kredytowej zgromadzone w Biurze Informacji Kredytowej. Natomiast bardzo ważna dla osoby wnioskującej o taką pożyczką jest sprawa jej kosztów. W porównaniu z bankami są one o wiele wyższe, więc musimy być na nie gotowi. Dosyć istotną sprawą jest tu też kwestia zabezpieczenia pożyczki. Zazwyczaj musi ono znacznie przekraczać jej wielkość. Ryzykujemy więc, że w razie kłopotów ze spłatą, możemy stracić nasze mieszkanie, dom czy samochód, których to wartość jest o wiele większa niż pożyczona kwota.

Pożyczka dla zadłużonych u osób prywatnych

Podobnie jak w przypadku firm pozabankowych, osoby prywatne pożyczające innym pieniądze, mogą nie sprawdzać wysokości naszych dochodów czy histori spłat naszych pożyczek. Także i w tym przypadku, bardzo ważną rolę będzie odgrywało zabezpieczenie pożyczki. Pożyczkodawca będzie wymagał od nas zabezpieczenia, które znacznie przekroczy wysokość pożyczki. WIęc i tutaj w razie zaniechania spłaty długu, możemy stracić bardzo dużo.

Pożyczka dla zadłużonych może “uratować” wiele osób. Jednakże lepiej nie dopuszczać do sytuacji, gdy musimy z niej korzystać. Pożyczajmy “z głową” i tylko wtedy, naprawdę potrzebujemy pieniędzy, a wtedy kłopoty finansowe będa omijać nas szerokim łukiem.0 Komentarze