Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Upadłość konsumencka w Anglii

upadłość konsumencka

Upadłość konsumencka, chociaż brzmi przygnębiająco, może okazać się szansą na wyjście ze spirali zadłużeniowej i zakończyć okres pełen trudnych sytuacji i chronicznych kłopotów finansowych. Współcześnie, coraz częściej można usłyszeć o upadłości konsumenckiej transgranicznej w Wielkiej Brytanii.
Według informacji dostępnych w mediach, można zauważyć, że na wyspach ogłosić bankructwo jest przede wszystkim znacznie łatwiej, i skuteczniej aniżeli w Polsce. Warto zapoznać się ze szczegółami i dowiedzieć się, dlaczego ogłoszenie upadłości konsumenckiej w UK rzeczywiście jest korzystniejsze niż w Polsce.

Od chwili wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, prawo unijne wymaga respektowania orzeczeń sądowych pozostałych państw członkowskich. Normują to odpowiednie prawa unijne:
  • podstawowe przepisy prawa upadłościowego w Anglii i Walii zawarte w ustawie InsolvencyAct z 1986 roku i InsolvencyRules z 1986 roku,
  • Rozporządzenie Rady Unii Europejskiej nr 1346/2000 z dnia 29 maja 2000 r. w sprawie postępowania upadłościowego,
  • wyrok Sądu Najwyższego z dnia 16 lutego 2011 r. (sygn. akt II CSK 425/10).
Szczegóły: wyjsczdlugow.pl/upadlosc-konsumencka/upadlosc-konsumencka-transgraniczna-podstawa-prawna/

Dzięki temu, ogłoszenie upadłości transgranicznej będzie prawomocne dla polskiego dłużnika zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w Polsce. Z mocy prawa, wszystkie zobowiązania zostaną umorzone, a trwające postępowania sądowe lub egzekucyjne wstrzymane i zakończone. A co za tym idzie – w efekcie dłużnik będzie mógł rozpocząć kolejny etap życia z czystym kontem, bez obaw o nękanie ze strony wierzycieli i windykatorów.

To, co działa na korzyść brytyjskiego prawa, to możliwość ogłoszenia upadłości nie tylko przez konsumentów, ale również przez osoby, które prowadziły działalność gospodarczą, a nawet były wspólnikami w spółce cywilnej.

Kolejnym atutem przemawiającym za ogłoszeniem upadłości na wyspach jest wysoka przychylność sądów do wniosków bankrutów. W Polsce sądy bardzo skrupulatnie i dogłębnie badają przesłanki warunkujące dopuszczalność ogłoszenia upadłości, sprawdzając w jaki sposób doszło do zadłużenia oraz dlaczego bankrut nie jest w stanie spłacać swoich długów. Często wymagane jest także przedstawianie stosownych dowodów na poparcie ciężkiej sytuacji majątkowej. Sądy brytyjskie natomiast, są o wiele bardziej przychylne dłużnikom, o czym świadczą chociażby liczby– w 2015 roku angielskie sądy ogłaszały upadłość konsumencką aż 80.188 razy.

Skutkiem ogłoszenia upadłości konsumenckiej jest sprzedaż całego wartościowego majątku dłużnika, poza rzeczami niezbędnymi do życia, a także ustalenie planu spłaty zobowiązań, które dłużnik jest w stanie pokryć 36 miesięcy. Jednakże, w sytuacji, gdy dłużnik nie pracuje i nie ma żadnego majątku, sąd może nawet całkowicie odstąpić od nakładania obowiązku spłaty wierzycieli i od razu umorzyć całe zobowiązanie.

Z zaletami upadłości konsumenckiej można zapoznać się w artykule: egidon.pl/upadlosc-konsumencka-osob-fizycznych/.0 Komentarze