Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Windykacja należności, czyli jak dbać o swoją płynność finansową

windykacja

Osoby prowadzące działalność gospodarczą, doskonale zdają sobie sprawę z tego, że aby firma prawidłowo funkcjonowała, musi mieć płynność finansową. Mówiąc prościej, musi ona mieć na swoim koncie wystarczającą ilość środków finansowych, by móc na bieżąco realizować wszelkiego rodzaju zobowiązania. Mówimy tu o płatnościach za faktury, o zobowiązaniach wobec banków (kredyty, pożyczki), czy też pracowników firmy (wypłaty).

W związku z tym, osoba prowadząca działalność gospodarczą, musi robić wszystko, aby w dniu w którym następuje płatność, na firmowym rachunku była odpowiednia ilość środków finansowych. Jeżeli firma funkcjonuje w sposób prawidłowy, środki te zazwyczaj są, więc z płatnościami nie ma problemów. Mogą one pojawić się wtedy, gdy jakiś kontrahent, nie płaci nam pieniędzy za kupno naszych towarów czy też usług. Wtedy, firma może stracić płynność finansową i popaść w spore tarapaty.

Jak łatwo się domyśleć, biznesmeni będą robić wszystko, aby odzyskać należne im pieniądze. Najlepszym do tego rozwiązaniem, jest skorzystanie z usług firm, które zajmują się windykacją należności (jedną z nich jest firma Fluence Finance z siedzibą w Warszawie). Dlaczego warto z oferty takich firm skorzystać? Przede wszystkim nie każda osoba prowadząca działalność gospodarczą, wie jak od strony prawnej zająć się egzekucją należności. Natomiast w firmach zajmujących się windykacją, pracują profesjonalnie przygotowane do zawodu osoby, zazwyczaj po studiach prawniczych, które doskonale wiedzą co zrobić, aby ich klient pieniądze odzyskał i był z ich usług zadowolony.

Firmy tego rodzaju, mogą prowadzić egzekucję polubowną, egzekucję sądową, ale mogą one także zapobiegać problemom. Albowiem w ich ofercie bardzo często znajduje się usługa, zwana potocznie wywiadem gospodarczym. Po prostu mogą one prześwietlić firmę, z którą zamierzamy współpracować, by dać nam odpowiedź na pytanie, czy warto z nią nawiązać współpracę i czy nie będziemy mieli w związku z tym jakichś problemów.

Jeżeli więc prowadzisz działalność gospodarczą i masz problemy z odzyskaniem należnych ci pieniędzy, zastanów się, czy nie pomoże ci firma, która odzyskała dla swoich klientów wiele należnych im środków finansowych.0 Komentarze