Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Bierzesz pożyczkę pozabankową? Nie daj się oszukać!

pożyczki pożyczka

Rynek pożyczek pozabankowych jest dosyć nasycony, ale i tak co jakiś czas pojawiają się nowe firmy zajmujące się pożyczaniem pieniędzy. Biorąc szybką pożyczkę z pewnością możesz liczyć na mniejszą ilość formalności, niż w przypadku kredytów bankowych, być może nie będziesz nawet sprawdzany w BIK-u. Przed podjęciem zobowiązania zawsze jednak zwróć uwagę na umowę, którą podpisujesz, istnieje wiele firm, które żerują na pośpiechu i niewiedzy klientów.
Charakterystyka pożyczek pozabankowych
Pożyczki pozabankowej, czyli pożyczki prywatnej może udzielić tak naprawdę każdy, kredytu jedynie bank. Pożyczki prywatne reguluje kodeks cywilny, kredyty – restrykcyjne prawo bankowe. Dlatego właśnie podejście do pożyczek prywatnych jest bardziej liberalne i może udzielić jej każda osoba – rodzina, znajomi, nieznajomi czy właśnie instytucje parabankowe.

Z uwagi na liberalne podejście instytucje parabankowe nie wymagają od swoich klientów zdolności kredytowej czy pozytywnej historii kredytowej, wymagają jedynie spłaty pożyczki, która najczęściej jest sporo droższa niż ta, którą otrzymamy w banku. Droższa pożyczka jest oczywiście w tym przypadku dosyć logicznym posunięciem, bo skoro instytucja parabankowa nie prześwietla potencjalnego klienta, to też istnieje ryzyko, że ten klient pożyczki nie spłaci zobowiązania, stąd opłaty za różne dodatkowe ubezpieczenia. I tu można znaleźć pierwszy problem. Owszem pożyczki parabankowe bywają drogie, ale jeśli klient informowany jest o wszystkich kosztach, to firma jest w stosunku do niego sprawiedliwa, ponieważ obie strony zgadzają się na warunki umowy, niestety nie zawsze tak jest, czasami przedstawiciele parabanków wykorzystują pośpiech i niewiedzę klientów, aby zarobić więcej. Klient na tym traci.

Jak nie dać się oszukać?
Opinie w sieci
Internet to w ostatnich latach główne źródło naszych informacji, niestety łatwo da się tym źródłem manipulować i instytucje parabankowe jak najbardziej to robią. Dlatego nie kierujmy się głównie opiniami znalezionymi w sieci. Często pozytywne komentarze pisane są przez osoby zatrudnione w tym celu. Podobnie bywa z negatywnymi opiniami, gdzie parabanki wynajmują ludzi, którzy mają na celu pisanie negatywnych komentarzy dla konkurencji.

Pośpiech
W przypadku jakichkolwiek pożyczek, pośpiech jest złym doradcą. Powinniśmy dokładnie zapoznać się z ofertą parabanku i przeczytać ze zrozumieniem warunki umowy, którą zamierzamy podpisać. W stanie zdenerwowania często możemy zbagatelizować negatywne sygnały i podpisać bardzo negatywną w skutkach umowę. Nie podpisujmy umów, których nie rozumiemy, przedstawiciel parabanku jest zobowiązany wyjaśnić nam każdą kwestię, której pewni nie jesteśmy.

Opłaty przed podpisaniem umowy
Unikajmy jak ognia firm, które chcą od nas jakichkolwiek opłat przed podpisaniem umowy. Dopóki nie zdecydujemy się na podpisanie umowy, firma pozabankowa nie ma prawa oczekiwać od nas żadnych opłat.

Rzeczywisty koszt pożyczki
Należy obliczyć rzeczywisty koszt pożyczki. Firma, która udziela nam pieniędzy ma obowiązek poinformować o tym, ile pieniędzy będziemy musieli na koniec oddać. Wydaje się to na pozór proste, ale umowy o pożyczkę są często naszpikowane haczykami.

Uważajmy na promocje
Wiadomym jest, że w świecie nie ma niczego za darmo, a firma pożyczająca pieniądze musi na czymś zarabiać, także powinniśmy uważać na wszelkie oferty, które wydają nam się zbyt atrakcyjne. Czasami jednak nowe firmy na rynku pożyczkowym chcą się wypromować i w ten sposób oferują pożyczki bardzo tanio, należy jednak taką firmę dobrze sprawdzić.

Po zaufane oferty pożyczek pozabankowych kliknij tutaj.0 Komentarze