Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Chwilowe problemy finansowe – czyli jak przeżyć do końca miesiąca?

pozyczkomat chwilówki pożyczki

Niemal każdy z nas zmagał się z problemami natury finansowej. Niestabilna sytuacja na rynku pracy, zmieniające się wskaźniki ekonomiczne, duże koszty utrzymania oraz wysokie ceny w sklepach stanowią dla wielu osób nie lada wyzwanie.
Jeżeli do tego dołożyć kłopoty związane z nieregularnością dochodów (szczególnie widoczne w pracach sezonowych i „na akord”), to obraz sytuacji jawi się jako nieciekawy. Wszystko zależy jednak od tego, czy do planowania swojego budżetu podejdzie się z głową i będzie się podejmować mądre decyzje. Jak do tego dążyć? Przedstawiamy garść podpowiedzi.

#1
Dobrze jest znać wysokość swoich wydatków – z podziałem na stałe, tymczasowe i okazjonalne.
#2
Stałe opłaty należy regulować możliwie najszybciej po otrzymaniu wynagrodzenia.
#3
Warto posiadać rezerwowe środki na „czarną godzinę” (może to być nawet kilkaset złotych), przy czym ważne jest, by podjąć mocne postanowienie, że na co dzień po te pieniądze się nie sięga.
#4
Opłaca się śledzić oferty tymczasowe w hipermarketach i dyskontach, by zgromadzić zapas produktów o długim terminie przydatności do spożycia (są to np. ryż, makaron, konserwy, przetwory, mrożonki). Zakup dużych ilości towaru w atrakcyjnych cenach to podwójny zysk. Po pierwsze – kwota jest znacznie niższa. Po drugie – dzięki takim zasobom można zdrowo i smacznie odżywiać się nawet wtedy, gdy portfel świeci pustkami.
#5
Warto również zrobić zapasy w kosmetykach i chemii domowej. Solidna rezerwa proszku do prania czy wszelkiego rodzaju środków higienicznych pozwoli uniknąć nieplanowanych wydatków, gdy nagle czegoś zabraknie.
#6
W trudnych momentach można pożyczyć pieniądze od najbliższych. Jak wskazują badania społeczne – niemal połowa Polaków w kryzysowych sytuacjach prosi o pomoc rodzinę, a co czwarty obywatel zwraca się z tą sprawą do przyjaciół.
#7
Żeby uzyskać pomoc, warto również skorzystać z usługi internetowej, świadczonej przez firmy pożyczkowe, np. przez Pożyczkomat. Pierwsza pożyczka w kwocie do 500 zł udzielana jest całkowicie darmowo. Firma wymaga jedynie minimum formalności, dzięki czemu środki mogą trafić na konto nawet w kilkanaście minut.
#8
Warto odkładać pewną – z góry zaplanowaną - kwotę pieniędzy od razu po otrzymaniu wypłaty. Jest to bardziej skuteczne, niż liczenie na to, że pod koniec miesiąca zostanie „górka”, która stworzy podstawę przyszłych oszczędności.
#9
Rozsądnym rozwiązaniem jest znalezienie sobie dodatkowego dorywczego zajęcia, które pozwoli uzupełnić ewentualne braki w budżecie. Dostępne są różne zlecenia, które wykonuje się przez Internet, dzięki czemu posiada się dużą swobodę w działaniu.

Pożyczkomat – najistotniejsze fakty
O rzetelności tego podmiotu może świadczyć fakt, że działa on nie tylko w Polsce, ale również w kilku innych krajach, takich jak Czechy, Słowacja czy Hiszpania. Wiarygodność Pożyczkomatu potwierdza obecność w Związku Firm Pożyczkowych oraz znaczna przewaga pozytywnych opinii w różnych serwisach internetowych.0 Komentarze