Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Co to otwarta linia pożyczkowa

Otwarta linia pożyczkowa

Każdy z nas marzy o bezpieczeństwie finansowym. Dlatego też staramy się mieć jakąś rezerwę finansową, która “poratuje” nas w trudnych momentach. Ale niestety nie wszystkich stać na tzw. “Poduszkę finansową”, z której moglibyśmy korzystać, gdy stracimy pracę, czy też gdy mamy niespodziewane wydatki. Dlatego warto poszukać innych alternatyw, które pomogą nam, gdy będziemy w finansowych tarapatach. Jedną z nich jest otwarta linia pożyczkowa.
Co to otwarta linia pożyczkowa? Jest to jeden z produktów, oferowanych przez firmy pożyczkowe, które do tej pory były najczęściej znane z chwilówek lub pożyczek ratalnych. Od jakiegoś już czasu, pojawiają się firmy, które dają nam do dyspozycji otwartą linię pożyczkową, z której możemy skorzystać w dowolnym momencie. Jest to produkt bardzo podobny do otwartej linii kredytowej (debetowej) oferowanej przez banki. Jak to wygląda w praktyce? Otóż przede wszystkim musimy złożyć wniosek o przyznanie otwartej linii pożyczkowej. Jest to bardzo proste, a wszystkie procedury możemy wykonać bez wychodzenia z domu. Złożenie wniosku wiąże się z podaniem naszych danych osobowych, a także możemy być poproszeni o jakiś dokument potwierdzający nasze dochody, ale nie jest to regułą. We wniosku musimy oczywiście podać jaka kwota limitu nas interesuje, a także po jakim czasie nasze zadłużenie spłacimy. Podane dane musimy zweryfikować, a najprościej zrobić to za pomocą przelewu weryfikacyjnego, wykonanego z naszego konta w banku. Gdy nasze dane zostaną potwierdzone firma pożyczkowa przystępuje do rozpatrzenia naszego wniosku. Sprawdza nasze dochody, dostępne rejestry dłużników itp. Jeżeli uzna że można nam zaufać, zostanie nam przyznany limit pożyczkowy, z którego będziemy mogli w dowolnej chwili i w dowolnej wysokości skorzystać. Jest to bardzo ważne, gdyż nie musimy z przyznanych nam pieniędzy skorzystać od razu. Jeżeli przyznany zostanie nam limit w wysokości 10 000 zł, możemy z niego wybrać tylko 2 000 zł, a pozostałe 8 000 będzie w dalszym ciągu czekało. Jest to ważne, gdyż odsetki będziemy płacić tylko od wykorzystanej przez nas kwoty, a nie od całości przyznanego limitu. Każdego miesiąca musimy dokonać spłaty odsetek i innych stałych kosztów, a także co najmniej minimalną kwotę zadłużenia, o czym poinformuje nas firma pożyczkowa. Oczywiście możemy spłacić więcej niż musimy, dzięki czemu nasz limit będzie się odnawiał. Gdy nadejdzie termin spłaty całego zadłużenia, powinniśmy przelać do firmy całą wymaganą do spłaty kwotę. Jednak jeżeli nie mamy na to wystarczającą ilość środków, możemy poprosić firmę pożyczkową o przedłużenie okresu spłaty, na co zwykle wyrażana jest zgoda, oczywiście pod warunkiem, że nasze obowiązkowe spłaty dokonujemy w terminie.

Z pewnością odnawialna linia pożyczkowa, to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które potrzebują dodatkowych pieniędzy, ale nie wiedzą jeszcze dokładnie kiedy muszą mieć je do dyspozycji i w jakiej wysokości. Jest to tym bardziej ciekawa propozycja, że taką linię pożyczkową możemy dostać bez wychodzenia z domu i przy minimalnych formalnościach. Co ważne, nie ma tu żadnego zabezpieczenia, więc nie musimy szukać poręczyciela itp. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że jest to produkt dużo droższy od podobnych produktów oferowanych przez banki. Dlatego dobrze zastanówmy się, zanim złożymy wniosek o otwartą linię pożyczkową, by nie wprowadziła nas ona w finansowe kłopoty, zamiast nam pomóc.0 Komentarze