Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
- - - - -

Czy istnieją pożyczki ze 100% przyznawalnością?


Wydawać by się mogło, że firmy pożyczkowe przyznają pożyczkę każdemu, kto się do nich zgłosi. Tak wynika przynajmniej z reklam, które może znaleźć w sieci internetowej lub w telewizji. Ale czy rzeczywiście tak jest? Czy istnieją firmy, które każdemy kto złoży wniosek pożyczą pieniądze?
Każda firma, a więc i firma pożyczkowa nastawiona jest na zysk. W związku z tym, powinna ona udzielać pożyczek wszystkim, kto tylko o nie wnioskuje. I na pewno jeśli porównamy procedury obowiązujące w bankach i firmach pożyczkowych zauważymy, że w tych drugich możemy dostać pożyczkę o wiele łatwiej. Nie mamy tu obowiązku udowodnienia naszych dochodów, nie ma poręczyciela czy innej formy zabezpieczenia. Firmy pożyczkowe nie wyliczają zdolności kredytowej i często nie kontrolują rejestrów swoich klientów prowadzonych przez Biuro Informacji Kredytowej. Jednakże musimy pamiętać, że aby osiągnąć zysk, firma pożyczkowa nie może tylko pożyczać pieniądze. Musi je także otrzymać od pożyczkobiorców. Jeśli nie będa oni spłacać swoich zobowiązań, to nie osiągnie ona założonego zysku. A więc pomimo tego, że łatwiej uzyskać pożyczkę w firmie pożyczkowej niż w banku, to nigdzie nie mamy pewności, że na pewno pieniądze pożyczymy.

Co więc robią firmy pożyczkowe by zweryfikować swoich klientów. Jak już pisaliśmy wcześniej, część z nich sprawdza rejestry prowadzone przez Biuro Informacji Kredytowej. I na tej podstawie ocenia wiarygodność klienta. Firmy te sprawdzają też dostępne rejestry dłużników, dzięki czemu mają kolejną szansę by dowiedzieć się, czy osoba wnioskująca o pożyczkę nie ma jakichś innych długów. Oczywiście sprawdzane jest też konto wnioskodawcy, aby zweryfikować prawdziwość danych osobowych podanych we wniosku. Pieniądze zostaną więc pożyczone tylko tym osobom, które nie wzbudzą żadnych podejrzeń co do terminowej spłaty długu. A o firmie która każdemy udzieli pożyczki, niestety możemy zapomnieć.0 Komentarze