Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
- - - - -

Czy istnieje prawdziwa pożyczka bez BIK?


Biuro Informacji Kredytowej to instytucja, o której wielu z nas chciałoby zapomnieć. Przypomnijmy, że gromadzi ona i przetwarza wszelkie informacje związane z naszymi kredytami, pożyczkami czy poręczycielami. I jeśli tylko pożyczymy w banku, SKOK-u pieniądze - od razu będzie to w BIK zanotowane.
Jeżeli mamy dużo kredytów i pożyczek, jeżeli spłacamy lub spłacaliśmy nasze zobowiązania z opóźnieniem i składamy wniosek o kolejny kredyt, możemy mieć spory problem by go dostać. Dlaczego? Albowiem banki szybko sprawdzą nasze dane w BIK i dowiedzą się, że jesteśmy nieterminowymi klientami, albo że mamy do spłaty dużo innych kredytów. W związku z tym, bank będzie obawiał się, że kolejny kredyt także będziemy spłacać z opóźnieniem, albo nie będziemy mieli wystarczająco dużo pieniędzy by spłacić ratę i kredytu nam odmówi. Oczywiście działa to też i w drugą stronę. Jeśli nasze kredyty płacimy na czas, bank założy że jesteśmy dobrymi klientami i bez problemu pożyczy nam pieniądze, często na lepszych warunkach.

Możemy więc sobie zadać pytanie, czy osoby posiadające złą historię kredytową mogą pożyczyć gdzieś pieniądze? Oczywiście tak. Ale na pewno nie w banku. Instytucje te zazwyczaj odrzucają wnioski osób, których historia kredytowa jest wątpliwa. Pozostają więc pożyczki w firmach pozabankowych, pożyczki społecznościowe lub pożyczki od osób prywatnych. Jeśli chodzi o firmy pozabankowe, to musimy uważać, gdyż część z nich sprawdza rejestry BIK swoich klientów. Musimy więc znaleźć taką, która tego nie robi. Jeśli chodzi o pożyczki społecznościowe, to część Inwestorów wymaga od ewentualnych pożyczkobiorców przedstawienia swojej historii kredytowej. Tutaj też więc sytuacja nie jest do końca idealna. Najłatwiej w takim wypadku skorzystać z opcji pożyczki prywatnej, gdyż tutaj prawie nigdy nie musimy przedstawiać naszego rejestru w BIK.

Jeżeli szukamy pożyczki bez BIK, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że jej koszt będzie wyższy niż w przypadku kredytu bankowego. Po prostu pożyczkodawca ponosi większe ryzyko kredytowe i dlatego też będzie je rekompensował podwyższonymi kosztami długu. Dlatego warto budować jak najlepszą historię kredytową, dzięki czemu pożyczymy pieniądze łatwo, szybko i bez większych problemów.

Tekst przygotowany przy współpracy z https://sprintcash.pl/0 Komentarze