Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
 • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
 • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
 • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
 • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
 • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
 • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Czy kredyt przez Internet jest bezpieczny?


Marzymy o wakacjach, remoncie domu, a może potrzebne są nam środki finansowe na inny cel? Rozwiązaniem może okazać się kredyt. Bankowość elektroniczna znacznie się rozwinęła i zaciągnięcie kredytu nie wymaga już nawet wychodzenia z domu. Jednak wielu z nas podchodzi do takich rozwiązań bardzo ostrożnie. Czy kredyt przez Internet jest bezpieczny? O tym wszystkim przeczytacie w naszym artykule. Zapraszamy do lektury!
Jak wygląda procedura przez Internet?
Uzyskanie kredytu przez Internet nie różni się znacznie od procedury w oddziale. Ubieganie się o kredyt przez Internet wymaga zaledwie kilku kliknięć myszką. Wszystko rozpoczyna się od złożenia wniosku o przyznanie kredytu. Na jego podstawie bank ocenia naszą zdolność kredytową, wydaje decyzję o przyznaniu kredytu i przedstawia ostateczną ofertę (warunki). Kolejny krok to zatwierdzenie przez klienta warunków umowy, np. poprzez pocztę elektroniczną. Następny etap to podpisanie umowy przy użyciu przelewu weryfikacyjnego albo kuriera. Warto pamiętać, że w bankowości internetowej operacje mogą być potwierdzane kodami.

Czy kredyt przez Internet jest bezpieczny?
Kredyt przez Internet pozwala na oszczędność czasu i wygodę. Jednak przyciąga on także oszustów kredytowych. W sytuacji trafienia hasła lub kodów w niepowołane ręce istnieje prawdopodobieństwo zaciągnięcia go przez osoby niepowołane. Banki jednak dbają o bezpieczeństwo swoich klientów i dużo z nich używa metody podwójnego zabezpieczania operacji kredytowych. Opiera się ono na weryfikacji tożsamości klienta przez telefon. Tak więc ryzyko oszustwa jest takie samo, co podczas zaciągania kredytu w oddziale banku. Wtedy to nasza tożsamość jest sprawdzana za pomocą dowodu osobistego. Wiele osób twierdzi, że jest to nawet bezpieczniejsza forma zaciągania kredyt, niż w przypadku wychodzenia z pieniędzmi z banku. Kredyt online wymaga minimum formalności, daje możliwość porównania dużej ilości ofert i jego zaciągnięcia w dowolnym zakątku świata. Jego wady to niemożność negocjacji warunków z bankiem.
Warto pamiętać, że w przypadku podjęcia decyzji o zaciągnięciu kredytu przez Internet trzeba zadbać o bezpieczeństwo. Z tego względu zadbajmy o właściwe zabezpieczenie naszego komputera nie tylko przed wirusami, ale także programami mogącymi uzyskać nasze dane dostępu do konta.

Jak zadbać o bezpieczeństwo?
Kilka podstawowych zasad dbania o bezpieczeństwo zaciągnięcia kredytu przez Internet to:
 • sprawdzenie, czy nie ma złośliwego oprogramowania komputerze;
 • ograniczenie dostępu do poczty elektronicznej dla osób nieupoważnionych;
 • systematyczna aktualizacja przeglądarki, ale także aplikacji mobilnej;
 • weryfikacja adresu strony internetowej banku – sprawdźmy, czy umożliwia bezpieczne połączenie, a więc czy rozpoczyna się od https:// i czy jest przy niej symbol zamkniętej kłódki;
 • używanie niełatwych haseł do logowania do bankowości.
Odmowa kredytu i co dalej?
Jeżeli bank odmówił nam przyznania kredytu, a my potrzebujemy nadal gotówki to nie musimy się martwić. Z pomocą przychodzi szybka gotówka oferowana przez instytucje pozabankowe, czytaj więcej. Jest ona natychmiast dostępna, a jej spłata odbywa się w niewielkich ratach dostosowanych do naszych możliwości. Pamiętajmy jednak, że szybka gotówka w przyszłości wymaga spłaty. Z tego względu przeanalizujmy, czy nie będzie ona stanowić zbyt wielkiego obciążenia dla posiadanego budżetu domowego. Nie zapomnijmy o konieczności dostosowania zobowiązania do naszych potrzeb i budżetu, wtedy nie będziemy mieć problemu z jego spłatą.0 Komentarze