Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość




- - - - -

Czy można mieć kilka pożyczek w tej samej firmie pożyczkowej

pożyczki chwilówki pożyczka

W momencie składania wniosku o pożyczkę w firmie pożyczkowej, mamy nadzieję, że pieniądze które pożyczymy, wystarczą nam na zaspokojenie naszych potrzeb. Jednakże w życiu zdarzają się różnego rodzaju sytuacje i czasami zdarza się, że pieniędzy z pożyczki nam zabraknie. Najczęściej musimy więc pożyczyć więcej, by zaspokoić nasze dodatkowe potrzeby. Najlepszym rozwiązaniem, byłaby pozyczka w tej samej firmie, gdyż wydaje się nam, że mielibyśmy wtedy najmniej formalności. Ale czy możemy złożyć kolejny wniosek o pożyczkę w firmie, w której spłacamy już zadłużenie?
Okazuje się, że nie jest to takie proste. Zdecydowana większość firm pożyczkowych pozwala na składanie wniosku o pożyczkę tylko tym klientom, którzy nie mają żadnego zadłużenia. Aby więc wnioskować o pieniądze, musimy wcześniej spłacić zaciągnięty wcześniej dług. Takie restrykcyjne wymagania, mają zwłaszcza firmy, które udzielają krótkoterminowych chwilówek. Wyjątkiem jest tu firma Vivus. Daje ona możliwość swoim klientom „dobrania” pieniędzy, w ramach przyznanego im limitu. Jak to wygląda w praktyce? Jeżeli składając wniosek o pożyczkę w firmie Vivus, dostaniemy możliwość pożyczenia 2 000 zł, ale weźmiemy tylko 1 000, to po jakimś czasie, będziemy mogli zawnioskować o pozostałe 1 000 zł. Jednakże musimy pamiętać, że dodatkowe pieniądze będziemy musieli spłacić w terminie, w jakim mieliśmy oddać pierwszą pożyczkę.

Nieco więcej możliwości jeśli chodzi o dodatkową pożyczkę mamy w przypadku pożyczek z dłuższym terminem spłaty. Kilka z nich pożycza pieniądze dla tych, którzy mają już u nich jakieś zadłużenie. Możemy wspomnieć tu o:

Provident - warunki kolejnej pożyczki ustalane są w sposób indywidualny,
Fellow Finanse - pożyczkodawca udzieli kolejnej pożyczki, pod warunkiem że spłacone zostały przynajmniej 4 raty z pierwszego zadłużenia,
Aasa - wymagana jest spłata przynajmniej połowa rat pierwszego zadłużenia,
Ratka.pl - wymagana jest spłata przynajmniej połowa rat pierwszego zadłużenia,
GotowkaNatychmiast - wymagana jest spłata przynajmniej połowa rat pierwszego zadłużenia
Ratkomat.pl - wymagana jest spłata przynajmniej połowa rat pierwszego zadłużenia
TaktoFinanse - wymagana jest spłata co najmniej 6 rat z pierwszego zadłużenia,
Ekassa.com - warunki kolejnej pożyczki są ustalane w sposób indywidualny

Jak widać, istnieje możliwość pożyczenia pieniędzy w firmie pożyczkowej, nawet gdy mamy już w niej zadłużenie. Ale pamiętajmy, że dodatkowa pożyczka, generuje dodatkowe koszty, które musimy ponosić, gdy oddajemy nasze zadłużenie.



1 Komentarze

Zdjęcie
RobertJezykowski
sty 05 2018 13:18

O ile bank stwierdzi, że jesteś w stanie pożyczkę spłacić, to można.


Szukaj artykułów


Najnowsze komentarze