Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
- - - - -

Czy można dostać kredyt bez zdolności kredytowej


Banki robią wszystko, by pieniądze które pożyczą swoim klientom wróciły do nich w odpowiednim terminie. Nie ma się więc co dziwić, że proces związany z udzieleniem kredytu, zwłaszcza gdy w grę wchodzą wysokie kwoty trwa, a wnioskodawcy muszą do banku dostarczyć sporo dokumentów, aby jak najbardziej uwiarygodnić się w oczach banku. Co więc robi bank, zanim podejmie decyzję kredytową?
Pierwszą z czynności będzie sprawdzenie rejestrów zgromadzonych przez Biuro Informacji Kredytowej. Jeżeli nasza historia która jest w tej instytucji zgromadzona, nie jest najlepsza, możemy mieć spore problemy z uzyskaniem kredytu. Ale jeszcze bardziej istotnym czynnikiem który bank bierze pod uwagę jest zdolność kredytowa. Mówiąc prościej, bank musi ustalić czy jesteśmy w stanie w terminowy sposób spłacać zadłużenie. W związku z tym, musimy do banku dostarczyć dokumenty, które potwierdzą nasze dochody, a także musimy podać wszystkie koszty, z jakimi spotykamy się prowadząc gospodarstwo domowe. Mając te wszystkie informacje, bank szybko wyliczy sobie, czy nasze dochody są wystarczające by nam zaufać i pożyczyć nam pieniądze.

Należy wiedzieć, że każdy bank oblicza zdolność kredytową według swoich zasad, więc fakt, że w jednym banku właśnie przez brak zdolności kredytu nie dostaniemy, wcale nie oznacza, że nie dostaniemy go w innym. Dlatego warto sprawdzać naszą zdolność w kilku bankach, bo może w którymś z nich pieniądze pożyczymy.

Ale co mają zrobić ci, którzy w żadnym banku nie będą mieli zdolności kredytowej? Jedynym dla nich rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty firm pożyczkowych, które nie biorą pod uwagę naszych dochodów i kosztów. Wszystko o pożyczka bez zdolności kredytowej można przeczytać w Internecie, gdzie często są te firmy opisywane i oceniane. Tutaj też można od razu składać wnioski, co znacznie przyspiesza całą procedurę. Oczywiście osoby które o takie pożyczki chcą wnioskować, muszą zdawać sobie sprawę z tego, że są one droższe od kredytów bankowych, więc należy się dobrze zastanowić, zanim złożymy o nie wniosek.0 Komentarze