Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

* * * * *

Czy osoby ze złą historią kredytową mogę ubiegać się o pożyczkę?


Historia kredytowa decyduje o tym, czy bank przyzna nam kredyt. Niekiedy nawet małe opóźnienia w spłacie mogą przekreślić nasze starania o dodatkową gotówkę.
Nie musimy jednak pozostawać bezsilni. Warto dowiedzieć się, jak działa historia kredytowa oraz dlaczego pożyczka pozabankowa może być dla nas najlepszą opcją.

Czym jest historia kredytowa?

To, czy otrzymamy pożyczkę, czy też nie, jest zależne od wielu czynników, ale przede wszystkim od naszej zdolności oraz historii kredytowej. Są to wszystkie dane, jakie zostały zarejestrowane w bazach dłużników takich jak BIK. Szukasz pożyczki bez BIK? Sprawdź ofertę na www.extraportfel.pl/pozyczka-bez-big.

Za każdym razem, kiedy konsumenci ubiegają się o kredyty bądź pożyczki, do BIK zostają przesyłane dane. Dzięki temu instytucja finansowa jest w stanie oszacować ryzyko udzielenia dodatkowej gotówki. Zapytanie do BIK pozwala ustalać, czy wcześniejsze nasze zobowiązania były spłacane regularnie, czy też mieliśmy problem z długami i odsetkami karnymi.

W informacjach z rejestru podmioty finansowe są w stanie także sprawdzić ilość zaciągniętych kredytów oraz pożyczek, jak i łączną sumę pieniędzy do spłaty. Na podstawie tych danych oraz informacji o naszym dochodzie i pracy, bank wie, czy może nam zaufać.

Negatywny wpis do BIK

Każdemu może się czasem powinąć noga. Zapłacenie raty kredytu z kilkudniowym opóźnieniem nie wyrządzi wielkich strat, ale nie pozostanie niezauważone. Każde takie odchylenie od normy jest notowane przez BIK i może spowodować, że czas ubiegania się o pożyczki będzie chwilę dłuższy.

Jeśli jednak zaległości się za nami ciągną, a my wpadliśmy w niebezpieczną pętlę zadłużenia, możemy spodziewać się tego, że nasza wiarygodność jako kredytobiorca będzie znacznie niższa. Zła zdolność kredytowa spowodowana przez negatywną historię kredytową może nam zamknąć drogę do uzyskania dodatkowej gotówki z banku.

Pożyczka bez BIK

Uzyskanie negatywnej odpowiedzi nie jest jednak końcem świata i mamy przed sobą co najmniej kilka, dogodnych możliwości. Oferty pozabankowe jak pożyczka bez BIK jest deską ratunku, kiedy pilnie potrzebujemy pieniędzy.

Instytucje finansowe takie jak parabanki mają znacznie mniej zaostrzone przepisy udzielania pożyczek. Mogą się o nie starać także osoby bez dobrej historii kredytowej, jak też te niepracujące na umowę o pracę.

Pożyczka pozabankowa ma także inną zaletą. Tylko ona umożliwia nam otrzymanie dodatkowej gotówki nawet w kilkanaście minut po złożeniu wniosku! Wszystko to możliwe jest dzięki procedurze online. Internetowy wniosek umożliwia natychmiastowe udzielenie decyzji i przelanie klientowi środków. Pożyczka bez BIK przyznana na dogodnych warunkach może śmiało być dobrą alternatywą do kredytów świadczonych przez banki.0 Komentarze