Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Czy poza bankiem pożyczymy pieniądze na 48 miesięcy?

pożyczki ratalne pożyczki na 48 miesięcy

Dla większości z nas banki są najczęściej odwiedzaną instytucją w momencie, gdy chcemy pożyczyć pieniądze. Oferują one różnego rodzaju kredyty i pożyczki. Różny tez jest czas, w jakim pieniądze możemy oddawać. Są więc pożyczki krótko o długo terminowe. Jeśli chodzi o te drugie, jest to bardzo dobre rozwiązanie, gdyż nie musimy każdego miesiąca oddawać do banku dużych kwot, znacznie obciążających nasz domowy budżet. Ale niestety nie każdy może pożyczyć pieniądze z banku. I właśnie dlatego coraz większą popularnością cieszą się firmy pożyczkowe, oferujące pożyczki ratalne. Ale czy możemy pożyczyć w nich pieniądze na dłuższy okres czasu – np. na 48 miesięcy? Okazuje się że jak najbardziej.
Zazwyczaj kojarzymy firmy pożyczkowe dzięki chwilówką, czyli krótkoterminowym pożyczką oferowanych w 100% przez Internet. Ale nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że są firmy, które oferują pożyczki ratalne, które spłaca się nawet w ciągu 48 miesięcy. Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, że dla wielu pożyczkodawców jest to idealne rozwiązanie. Dzięki temu, że na spłatę długu mamy nawet 48 miesięcy, miesięczne raty nie są zbyt wysokie i większość z pożyczkobiorców spokojnie może je terminowo spłacać.
Jak dostać pożyczkę ratalną z wydłużonym terminem spłaty? Przede wszystkim musimy znaleźć firmę, która je oferuje. Nie jest to trudne – wystarczy wpisać odpowiednią frazę do wyszukiwarki internetowej. A potem wszystko toczy się już szybko i bez większych komplikacji. Co ważne, wszystkie czynności wykonujemy bez wychodzenia z domu. Rejestrujemy się w bazie danych firmy, weryfikujemy podane dane, składamy wniosek o pożyczkę i czekamy na decyzję. Ważne, że zdecydowana większość firm nie wymaga od nas udokumentowania dochodów (chociaż są takie wymogi w niektórych firmach). Musimy jednak wiedzieć, że firmy pożyczkowe sprawdzają dostępne rejestry dłużników, a ponadto coraz więcej nich korzysta też z bazy danych Biura Informacji Kredytowej. I jeśli mamy jakieś zaległości w spłatach, o pożyczce możemy zapomnieć. Jednak dla tych, którzy nie mają żadnych wpisów do baz dłużników, mamy dobrą wiadomość. Pożyczki te z reguły nie muszą być niczym zabezpieczone, a więc nie musimy szukać poręczyciela czy proponować innej formy zabezpieczenia.
Jeśli firma pożyczkowa podjęła pozytywną decyzję na nasz wniosek, pieniądze zostaną przelane na nasze konto. Jednakże część firm zanim to zrobi, przyśle do naszego domu kuriera z umową, którą musimy podpisać. W tym wypadku musimy na pieniądze poczekać 2-3 dni. Jeśli firma nie wymaga podpisanej umowy, pieniądze dyspozycji możemy mieć już w kilka godzin po pozytywnej decyzji.
Czy warto korzystać z pożyczek ratalnych? Na pewno plusem jest tu szybka decyzja kredytowa i minimum formalności. Jednakże musimy zdawać sobie sprawę z tego, że w porównaniu z kredytami w banku, są to pożyczki droższe, więc musimy liczyć się z tym, że z naszego domowego budżetu będzie „wypływać” każdego miesiąca nieco więcej pieniędzy.0 Komentarze