Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Czym jest "pożyczka bez BIK"?

pożyczka bez bik

W rejestrach Biura Informacji Kredytowej, znajdują się kartoteki każdej osoby, która miała lub ma obecnie kredyt lub pożyczkę. Instytucja ta zapisuje wszelkie operacje na kontach kredytowych, przez co cała historia kredytowa poszczególnych osób, jest bardzo łatwa do skontrolowania. W związku z tym, jeżeli osoba chcąca zaciągnąć zobowiązanie posiada niski rating w bazie BIK, bądź odnotowane niespłacone kredyty lub duże opóźnienia w spłacie, wtedy może mieć spory problem z uzyskaniem kolejnego zobowiązania. Banki nie chcą bowiem ryzykować i odmawiają pieniędzy takim osobom.

I tutaj pojawia się "pożyczka bez BIK". Jest ona udzielana przez firmy pożyczkowe, które nie sprawdzają kartotek znajdujących się w Biurze Informacji Kredytowej. A skoro ich nie sprawdzają, to nie dowiedzą się niczego o kliencie, który złożył u nich wniosek. Pożyczkę w takich firmach mogą dostać też i osoby, które w przeszłości spłacały swoje zadłużenie z opóźnieniem.
Dużym minusem pożyczki bez BIK jest fakt, że jest ona z reguły bardzo droga. Firmy które ją udzielają, ryzykują o wiele więcej niż banki i w związku z tym, chcą sobie w ten sposób zrekompensować ewentualne starty, wynikające z niespłacanych w terminie zobowiązań.0 Komentarze